Reklama

Niebezpieczne odkrycie w Dęblinie. Spacerowicz natknął się na niewybuchy w lesie

Podczas spaceru w kompleksie leśnym przy ulicy Partyzantów w Dęblinie, mieszkaniec powiatu ryckiego odkrył niewybuchy z czasów II Wojny Światowej. Znalezisko zabezpieczyli policjanci i saperzy z 4 Pułku Saperów.

Niewybuchy z czasów wojny odkryte podczas spaceru w lesie

W poniedziałek po południu mieszkaniec powiatu ryckiego natknął się w lesie na skorodowane metalowe przedmioty przypominające pociski. Znalezisko znajdowało się na terenie leśnym w Dęblinie, w rejonie ulicy Partyzantów.

Mężczyzna natychmiast powiadomił służby. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dęblinie, w tym policjant rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził, że znalezione przedmioty to pociski i zapalniki artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej.

Reklama

Teren zabezpieczono przed dostępem osób postronnych. Na miejsce wezwano żołnierzy z 4 Pułku Saperów w Dęblinie, którzy przejęli niebezpieczne przedmioty.

Policja apeluje: nie dotykaj i nie przenoś niewybuchów

Funkcjonariusze przypominają, że niewybuchy, mimo wielu lat w ziemi, nadal stanowią realne zagrożenie. W przypadku ich znalezienia należy zachować szczególną ostrożność. Takich przedmiotów nie wolno dotykać ani przenosić. Miejsce należy odpowiednio oznaczyć i niezwłocznie zawiadomić najbliższą jednostkę Policji.

Niepokojące znaleziska, zwłaszcza na terenach leśnych, nie są rzadkością – funkcjonariusze regularnie otrzymują zgłoszenia o ujawnieniu niewybuchów z czasów wojny.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości