Reklama

Nieoficjalnie: Powiat wypowiedział umowę dzierżawy Dializie

26/10/2018 08:50
Każdy dzień przynosi nowe - złe wiadomości dla szpitala w Rykach

 Po tym jak 17 października NFZ zerwał umowę z lecznicą na finansowanie dwóch oddziałów trwa ich wygaszanie. Chodzi o pediatrię i chirurgię. Jak ustaliliśmy wypowiedzenia z pracy otrzymali anestezjolodzy i jeden chirurg na kontrakcie. Pielęgniarki z zamykanych oddziałów mają zostać przeniesione po 1 listopada na oddział wewnętrzny. Niepewne jest to, czy w kolejnym miesiącu pracować będą lekarze kontraktowi, którzy na dyżury do Ryk przyjeżdżają z ościennych ośrodków. Zapowiedzieli, że zrezygnują z dyżurów, jeżeli nie będzie zabezpieczenia anestezjologicznego. - Jakby tego było mało nie mamy żadnej diagnostyki. Ostatnio zepsuł się nam rentgen - mówi jeden z lekarzy.
W obliczu zerwanie kontraktu z NFZ powiat nie miał wyjścia i wypowiedział umowę  Centrum Dializie. Ta sosnowiecka spółka jest większościowym udziałowcem AMG Centrum Medyczne.  Powiat chce aby szpital przejął rycki SAN MED. Pracownicy nie chcą jak to mówią "kolejnej prywatyzacji". Oczekują utworzenia SP ZOZ-u.

Łukasz Prusak
 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości