Reklama

Niższe ligi kończą sezon

Decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej sezon 2019/20 w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych został zakończony. Mistrzowie poszczególnych lig awansują wyżej, nie ma spadków.

W rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej uczestniczy 6 zespołów z powiatu ryckiego: Mazowsze Stężyca i MKS Ryki (V liga), Amator Leopoldów/Rososz i Gabaryty Dęblin (A klasa) oraz Orlęta Nowodwór i Piekiełko Przykwa (B klasa). Mecze o ligowe punkty z ich udziałem miały się rozpocząć w marcu i kwietniu. Niestety, w związku z epidemią COVID19 (koronawirus) rozgrywki zostały najpierw zawieszone, a decyzja o ich ewentualnym wznowieniu była przekładana. 7 maja prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej zadecydowali, że wobec nadal trudnej sytuacji epidemicznej rozgrywki od IV ligi w dół zostają zakończone. Ustalono również, że zespoły znajdujące się na miejscach awansowych przechodzą do klas wyższych, za to nie ma spadków. Co to oznacza dla naszych ligowców?

V liga

Reklama

Pierwsze miejsce w lubelskiej "okręgówce" po 16 kolejkach zajmuje Świdniczanka i to ona awansuje do IV ligi. Mazowsze Stężyca w tym momencie z dorobkiem 4 punktów było na 16, ostatniej pozycji i podopiecznych trenera Mariusza Utnickiego czekała ciężka walka o odrobienie strat (12 punktów do 13, bezpiecznego miejsca) i utrzymanie się w V lidze. W związku z decyzją prezesów WZPN-ów Mazowsze zachowa status V-ligowca na sezon 2020/21. Na tej decyzji zyskuje też MKS Ryki, który zajmuje miejsce 13 z dorobkiem 16 punktów, ale... No właśnie jest jedno "ale" - mianowicie 19 punktów ma Avia II Świdnik, która jednak ma jeden mecz więcej rozegrany (7 marca Avia II wygrała 3:2 z Wisłą II Puławy) i zgodnie z ustaleniami prezesów ten wynik zostanie anulowany - piłkarze ze Świdnika spadną na 13, a MKS Ryki awansuje na 12 lokatę.

Lubelska "okręgówka" w przyszłym sezonie będzie liczyła 18 zespołów. Jak już wspomniałem do IV ligi awansuje Świdniczanka, ale do grona V-ligowców dołączą mistrzowie trzech grup A klasy: Orzeł Urzędów (I), Motor II Lublin (II) i Tur Milejów (III).

Reklama

A klasa

W grupie II A klasy walczyły dwie drużyny z naszego powiatu - Amator i Gabaryty. Obie zgromadziły po 24, podobnie jak i Żyrzyniak i w związku z tym o kolejności tych ekip decydowała "mała tabelka" z wynikami zainteresowanych drużyn. Najlepszy bilans miał Żyrzyniak i on został sklasyfikowany na 4 miejscu, Gabaryty były piąte, a Amator szósty. Do okręgówki awansował Motor II Lublin, który jesienią wygrał wszystkie 14 spotkań.

B klasa

Rywalizację w poszczególnych grupach B klasy wygrały: LKS Gościeradów (I), Serokomla Janowiec (II), BKS Bogucin (III) i LZS Wierzchowiska (IV). Te zespoły uzyskały prawo gry w A klasie w sezonie 2020/21. W grupie III "Bundesligi" grały dwa zespoły z powiatu ryckiego - Piekiełko Przykwa i Orlęta Nowodwór. Zgromadziły one po sześć punktów i zajęły odpowiednio 8 i 9 pozycję. O wyższym miejscu przykwian zadecydowała wygrana 1:0 Piekiełka w bezpośrednim starciu z Orlętami.

Reklama

Więcej o zakończonym sezonie oraz reakcje i opinie przedstawicieli naszych klubów w najbliższym wydaniu papierowym Twojego Głosu (środa 13 maja 2020).

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości