Reklama

Nowa droga w gminie to zasługa posła ? Czarnek zaprzecza

Na finał tej inwestycji mieszkańcy czekali wiele tygodni. W ubiegły czwartek nowa droga w Janopolu została oddana od użytku

- Inwestycja kosztowała blisko 750 tys. zł - oznajmia Zenon Stefanowski, wójt gminy Kłoczew. Nowy asfalt pojawił się na kilometrowym odcinku. Do tego został wykonany chodnik z kostki brukowej wraz ze zjazdami na posesje po jednej stronie jezdni.

- Długo czekaliśmy na modernizację, ale opłaciło się - mówi Bożena Stępnicka, radna z Janopola.

Pieniądze w większości pochodziły z budżetu centralnego. - Nasza inwestycja została dofinansowana z państwowego Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 510 tys. zł - zaznacza wójt. - Cieszy mnie tak istotne wsparcie, ponieważ do tej pory nie mogliśmy ubiegać się o dotacje na remonty dróg gminnych - dodaje. Władze samorządowe podziękowały za wspieranie inwestycji obecnemu na miejscu byłemu wojewodzie lubelskiemu, który forsował program budowy dróg gminnych. - Realizacja tego zadania nie jest moją zasługą. To gmina napisała tak dobry projekt o dofinansowanie - zaznaczył obecny poseł Przemysław Czarnek.

Reklama

Gmina bez wsparcia

Jak przekonuje Zenon Stefanowski, często spotyka się z politykami na szczeblu wojewódzkim czy ogólnopolskim. - Podczas rozmów z politykami monitowałem, że są gminy takie jak Kłoczew, które nie mogą aplikować o środki lub przegrywają w konkursach z uwagi na kryteria oceny - mówi. Głównie dlatego, że gmina Kłoczew nie ma na swoim terenie dróg wojewódzkich czy krajowych. - To nas zawsze wykluczało z możliwości ubiegania się o środki zewnętrzne z budżetu państwa - dodaje. - Jednak ku mojemu zaskoczeniu mogliśmy kilka dni temu otwierać przebudowany odcinek drogi. Droga poprawi standard życia na tym terenie i wierzę, że z sukcesem będziemy aplikować o dotacje na kolejne drogi gminne - zaznacza.

Była ciepła herbata

Główny wykonawca również pozytywnie wspomina roboty w Janopolu. - Mieszkańcy okazali się życzliwi i wyrozumiali podczas utrudnień, jakie niosła za sobą modernizacja kilometrowego odcinka - mówi Ireneusz Ruszkiewicz, właściciel firmy "Irkop" z Brusowa. - Podczas chłodnych dni zawsze mogliśmy liczyć na ciepłą herbatę i kawę od pani radnej - dodaje.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-12-13 11:33:43

    znów sponsorowany artykuł ??? Irkop??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-12-13 11:38:50

    zamiast zdjecie drogi czyli bohaterki artykuly ogladamy kolesiostwo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-12-13 13:02:00

    I jak zwykle,tylko pis buduje drogi,a inni nic,ha,ha,durny kupi zawsze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości