W Dęblinie podpisano umowę, która ma otworzyć nowe tereny inwestycyjne i przygotować miasto na kolejne przedsięwzięcia gospodarcze. Kluczowym elementem projektu będzie budowa drogi prowadzącej do przyszłej strefy inwestycyjnej oraz planowanego zakładu produkcyjno-magazynowego. Inwestycja ma w przyszłości przełożyć się na nowe miejsca pracy i rozwój lokalnej gospodarki.
Władze Dęblina podpisały porozumienie z firmą TAYLOR Sp. z o.o. To pierwszy formalny krok w stronę zagospodarowania nowych terenów pod działalność gospodarczą w mieście.
Urząd miasta zaznacza, że inwestycja wpisuje się w strategię rozwoju Dęblina, gdzie jednym z priorytetów jest przyciąganie nowych przedsiębiorców oraz tworzenie warunków do powstawania miejsc pracy.
Zgodnie z umową miasto przygotuje pełną dokumentację projektową i uzyska decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
Firma TAYLOR Sp. z o.o. ma odpowiadać za budowę nowego odcinka drogi. Połączy on ul. Skotnickiego z planowanymi terenami inwestycyjnymi.
Nowy ciąg komunikacyjny ma zapewnić dojazd do planowanej inwestycji - zakładu produkcyjno-magazynowego oraz usprawnić jej obsługę.
Władze miasta mówią, że projekt ma znaczenie nie tylko infrastrukturalne, ale też gospodarcze. Otwarcie nowych terenów inwestycyjnych może w przyszłości przyciągnąć kolejnych przedsiębiorców i przełożyć się na nowe miejsca pracy dla mieszkańców. To także zmiana w postrzeganiu Dęblina przez potencjalnych inwestorów.
To kolejny etap działań, które - jak informuje urząd - mają uczynić Dęblin miastem bardziej otwartym na inwestycje i rozwój gospodarczy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze