Reklama

Nowa jakość w Woli Zadybskiej: Zmodernizowana świetlica i remiza OSP

Gmina Kłoczew kontynuuje modernizację budynków użyteczności publicznej. Kolejną inwestycją zakończoną sukcesem jest remont świetlicy wiejskiej i remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zadybskiej. Inwestycja została podzielona na dwa etapy, a całkowity koszt modernizacji wyniósł 337 tys. zł.

Pierwszy etap prac zrealizowano w 2021 roku, kiedy to wymieniono pokrycie dachu i docieplono poddasze. W 2023 roku, za pośrednictwem miejscowej OSP, złożono wniosek o dofinansowanie do Lokalnej Grupy Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, pozyskując środki z PROW 2014-2020 w wysokości 232 757 zł. Wsparcie z funduszy unijnych oraz budżetu gminy pozwoliło na realizację drugiego etapu prac.

W ramach II etapu wykonano pełną termomodernizację budynku, ocieplono nowe posadzki, wymieniono stolarkę drzwiową oraz zamontowano nowe wrota garażowe. Zadowolenia z nowej świetlicy nie kryją mieszkańcy, w tym Waldemar Filiks – radny gminy Kłoczew i prezes OSP Wola Zadybska oraz Michał Bytniewski – skarbnik i wieloletni działacz jednostki OSP.

Reklama

Budynek jest również siedzibą Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Kobiet „Wola Zadybska+”, które blisko współpracują z miejscową OSP. Dzięki modernizacji świetlica, która dotychczas była użytkowana głównie w ciepłych miesiącach, teraz będzie dostępna dla mieszkańców przez cały rok.

– Dzięki przeprowadzonej modernizacji świetlica będzie doskonale służyć społeczności również w okresie zimowym, kiedy mamy więcej czasu na wspólne spotkania i integrację – podkreśla Bożena Ryszkowska, prezes Stowarzyszenia Kobiet w Woli Zadybskiej.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/09/2024 08:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości