Kolorowe wnętrza i nowy sprzęt kuchenny spowodowały, że coraz większa liczba młodzieży zaczęła uczęszczać na szkolne obiady. Zmodernizowana stołówka w Szkole Podstawowej w Czernicu została symbolicznie otwarta
Pierwsi uczniowie mogli zjeść obiad w odnowionej miejscu już 27 września, ale oficjalne otwarcie i podsumowanie prac nastąpiło na początku listopada. Do tego czasu, przez całe wakacje pomieszczenie przechodziło gruntowny remont. Wiele prac zostało wykonanych w samej kuchni. - Położyliśmy w niej nową podłogę, wymieniliśmy drzwi, okno podawcze, parapety i oświetlenie. Na końcu pomieszczenia zostały pomalowane oraz wyposażone w nowe meble i niezbędny sprzęt – mówi dyrektor szkoły Beata Kania.
Zmieniła się także jadalnia. Wymianie uległy płytki, wykładzina oraz meble. Nie zabrakło też malowania ścian. - Chcieliśmy stworzyć miejsce przyjazne i bezpieczne, w którym wyposażenie i kolorystyka będą zachęcały dzieci i młodzież do przychodzenia i spożywania posiłków – przyznaje Beata Kania. Zamierzenie spełniło się w stu procentach. Po otwarciu stołówki uczniowie o wiele chętniej ją odwiedzają, a liczba wydawanych obiadów wyraźnie się zwiększyła.
Ze sprawnego zrealizowania projektu i modernizacji stołówki radości nie kryje wójt gminy Kłoczew. - Bardzo się cieszę. Chciałbym, aby dzieciom i młodzieży smacznie się jadło zdrowe posiłki w szkole – zaznacza Zenon Stefanowski. Jednocześnie włodarz poddał w wątpliwość pomysły niektórych gmin, które rezygnują ze stołówek szkolnych na rzecz usług firm kateringowych. - W ten sposób tną koszty, ale jak wiadomo jedzenie przywiezione nie ma już takich walorów jak to przygotowane na miejscu. Nie jest już takie smaczne. Poza tym przy kateringu rodzice ponoszą 100% kosztów dowożenia posiłków – zauważa wójt.
Na zrealizowanie zadania gmina otrzymała dotację z budżetu państwa (80% wszystkich kosztów). Pozostałe 20% wydatków pokrył samorząd. W efekcie całkowita wartość prac i zakupów wyniosła 99 tys. 89 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze