Trwa zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej poprzez zamianę dotychczasowego systemu DVB-T na bardziej efektywny DVB-T2/ HEVC
Zmiana następuje w całej Europie. W naszym kraju został podzielona na cztery etapy. Województwo lubelskie znalazło się w ostatnim. To oznacza, że nasi mieszkańcy z nowej telewizji cyfrowej będą korzystać od 27 czerwca.
Do odbioru programów telewizji naziemnej zdolne będą tylko telewizory i dekodery zgodne ze standardem DVB-T2/HEVC. Osoby, które nie mają takiego sprzętu, będą musiały go wymienić. W celu złagodzenia skutków społecznych opracowany został rządowy program dofinansowania zakupu. Przysługuje osobom, których sytuacja materialna uniemożliwia samodzielne poniesienie kosztów nabycia odbiornika cyfrowego (więcej informacji na stronie DVB-T2: Nowa telewizja cyfrowa).
Policja przestrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy mogą próbować wykorzystać większe zainteresowanie urządzeniami DVB-T2. Należy szczególnie uważać na oferty telewizorów i dekoderów w podejrzanie niskich cenach.
Również w związku z programem dofinansowania mogą pojawić się oszuści, którzy będą próbować podszywać się pod sprzedawcę i wyłudzać wrażliwe dane osobowe, oferować sprzedaż sprzętu wykorzystując metody "na pełnomocnika".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze