Reklama

Nowodwór: Mieszkańcy będą mieć wodę lepszej jakości

Gmina Nowodwór otrzyma unijną pomoc na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową. Dotacja, która sięga prawie 900 tys. zł zostanie przeznaczona na przebudowę stacji uzdatniania wody w Nowodworze. To powinno wystarczyć na pokrycie ponad 60 procent kosztów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił listę samorządów, które otrzymają pomoc z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jednym z nich jest gmina Nowodwór. Wójt Ryszard Piotrowski już zapowiada przygotowanie przetargu na wykonanie robót.

- Z pięciu zamontowanych pomp pracują tylko trzy. Pozostałe nie są używane, ale na szczęście na razie nie ma też takiej potrzeby. Więcej zastrzeżeń dotyczy jakości wody, na którą często zwraca uwagę Sanepid. Chodzi przede wszystkim o parametry fizyko-chemiczne, a konkretnie o zawartość w niej żelaza i manganu - wyjaśnia włodarz.

Reklama

 

Więcej w najbliższym wydaniu "Twojego Głosu"

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    sanepid - niezalogowany 2021-02-15 18:03:26

    ciekawe kiedy się weźmie rycki sanepid i spółka wodna za syf w kranach o smaku ścieków anie wody pitnej w Oszczywilku i okolicznych wsiach w wodociągu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • JoNyrek - niezalogowany 2021-02-16 12:08:33

    Sanepid u siebie nie bedzie brudu wyciagal,lepiej to widzi w okolicnych gminach

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jan - niezalogowany 2021-02-16 14:47:54

    Ciekawe ile skapnie komuś za to,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości