Gmina Nowodwór otrzyma unijną pomoc na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową. Dotacja, która sięga prawie 900 tys. zł zostanie przeznaczona na przebudowę stacji uzdatniania wody w Nowodworze. To powinno wystarczyć na pokrycie ponad 60 procent kosztów
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił listę samorządów, które otrzymają pomoc z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jednym z nich jest gmina Nowodwór. Wójt Ryszard Piotrowski już zapowiada przygotowanie przetargu na wykonanie robót.
- Z pięciu zamontowanych pomp pracują tylko trzy. Pozostałe nie są używane, ale na szczęście na razie nie ma też takiej potrzeby. Więcej zastrzeżeń dotyczy jakości wody, na którą często zwraca uwagę Sanepid. Chodzi przede wszystkim o parametry fizyko-chemiczne, a konkretnie o zawartość w niej żelaza i manganu - wyjaśnia włodarz.
Więcej w najbliższym wydaniu "Twojego Głosu"
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
ciekawe kiedy się weźmie rycki sanepid i spółka wodna za syf w kranach o smaku ścieków anie wody pitnej w Oszczywilku i okolicznych wsiach w wodociągu
Sanepid u siebie nie bedzie brudu wyciagal,lepiej to widzi w okolicnych gminach
Ciekawe ile skapnie komuś za to,
ciekawe kiedy się weźmie rycki sanepid i spółka wodna za syf w kranach o smaku ścieków anie wody pitnej w Oszczywilku i okolicznych wsiach w wodociągu
Sanepid u siebie nie bedzie brudu wyciagal,lepiej to widzi w okolicnych gminach
Ciekawe ile skapnie komuś za to,