Reklama

Nowodwór: Odbiór śmieci na nowych zasadach

Gmina Nowodwór ogłosiła przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od 1 września. Nowa umowa będzie realizowana według zmienionych zasad

Zgodnie z ogłoszonym przetargiem od kwietnia do października odpady zmieszane muszą być odbierane dwa razy w miesiącu, a za gromadzenie odpadów biodegradowalnych w kompostownikach samorząd musi stosować ulgi.

Początkowo te i inne zapisy znowelizowanej ustawy miały wejść w życie we wrześniu, ale ze względu na pandemię koronawirusa termin został przesunięty na początek 2021 roku. W ten sposób gminy otrzymały dodatkowy czas na dostosowanie lokalnych przepisów do nowych zapisów ustawowych.

Firma, która wygra przetarg zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów zmieszanych i biodegradowalnych dwa razy w miesiącu od kwietnia do października i raz w miesiącu w pozostałych miesiącach. Także raz w miesiącu mają być odbierane papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło.

Umowa będzie dotyczyć nie tylko odpadów z ponad 960 nieruchomości zamieszkałych, ale również Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Nowodworze, który przyjmuje od mieszkańców m.in.: baterie i akumulatora, sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne, a także odpady budowlane i remontowe oraz popiół.

Oferty potencjalnych wykonawców są przyjmowane do 13 sierpnia.

Reklama

 

fot: pixabay.com

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości