Urszula Stachnio zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Gągałę, który został odwołany przez radnych
Radna Stachnio była jedyną kandydatką. - Pani Ula jest sołtysem wsi Nowodwór od dwóch kadencji i jednocześnie radną. Dobrze sprawdza się na tych stanowiskach. Co roku wykonuje fundusz sołecki w 100% - mówi radny Jerzy Jabłoński, który zgłosił kandydaturę na wiceprzewodniczącego. - Dała się poznać jako osoba operatywna i zdobyła uznanie mieszkańców poprzez kontakty indywidualne. Wsłuchuje się w ich głosy - dodaje. Radny Jabłoński nie ma wątpliwości, że radna Stachnio sprawdzi się w funkcji wiceprzewodniczącej. - Dobrze współpracuje z samorządem, wójtem, organizacjami, w tym z Ochotniczą Strażą Pożarną. Poza tym z jej inicjatywy powstało Koło Gospodyń Wiejskich "Nowodworzanki", które aktywnie działa i zrzesza ok. 40 osób - zaznacza. - Teraz będą dwie panie w prezydium więc myślę, że pan przewodniczący będzie miał w nich wsparcie - dodaje.
Za przyjęciem kandydatury Urszuli Stachnio na stanowisku wiceprzewodniczącej Rady Gminy w Nowodworze głosowało 13 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu, a jedna była przeciwna. - Jestem zaskoczona i nie spodziewałam się takiej decyzji, ale cieszę się i dobrze czuję się wśród radnych, bo wszyscy są uczynni i mili. Budują dobrą atmosferę - mówi nowo wybrana wiceprzewodnicząca. Zamierza aktywnie działać na rzecz samorządu i społeczności. - Chcielibyśmy wyremontować hydrofornię. To priorytet, aby każdy miał dostęp do wody lepszej jakości - podkreśla. - Poza tym chcemy stworzyć obok przedszkola park rekreacyjny z alejami, ławeczkami, monitoringiem i oświetleniem. Mamy na ten cel ok. 41 tys. zł - kończy Stachnio.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze