Integracja, kultywowanie tradycji i dobra zabawa, to główne cele wczorajszego spotkania przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i samorządu
Po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią, stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej" na progu nowego roku znów mogło zorganizować spotkanie integracyjne różnych środowisk. LGD to grupa osób reprezentujących miejscową społeczność, zaangażowana w działania na rzecz rozwoju lokalnego. Jej głównym celem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców swojego obszaru oraz wzrost aktywności społeczno-gospodarczej.
Na zaproszenie odpowiedziało blisko 250 osób z całego powiatu. Wszystkich witali Anna Wąsowska - prezes i Jacek Wasilewski - wiceprezes stowarzyszenia LGD. - Takie spotkanie to doskonała okazja do tego, żeby integrować środowiska organizacji pozarządowych, samorządu terytorialnego, nawiązywania kontaktów, wymiany doświadczeń, ale tez kultywowania tradycji i zwyczajów lokalnych, a przy okazji również dobrej zabawy - wylicza prezes Wąsowska.
W związku z tym, że w polskiej tradycji do 2 lutego można jeszcze śpiewać kolędy, nie zabrakło nawiązania do Bożonarodzeniowych tradycji. Zadbały o to zespoły śpiewacze "Kłoczewiacy", Karczmiska i "Czerniczanki z Kapelą" wykonując te bardziej i mniej znane kolędy. Nie obyło się również bez życzeń na nowy rok. Składali je m.in. poseł Leszek Kowalczyk, starosta rycki Dariusz Szczygielski oraz Jarosław Żaczek - burmistrz Ryk, ale jednocześnie przewodniczący Rady Stowarzyszenia.
Obszar działania LGD obejmuje wszystkie gminy z terenu powiatu ryckiego. Członkami Stowarzyszenia jest 107 osób, reprezentujących sektor publiczny, społeczny i gospodarczy. Funkcjonuje od 2008 roku.
Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze