Reklama

Nowy autobus w Dęblinie zepsuty po niecałym miesiącu. Pasażerowie linii 2, 3 i 4 bez niskopodłogowego taboru

Jeden z nowych autobusów dęblińskiej komunikacji miejskiej trafił do serwisu gwarancyjnego – pojazd nie przepracował jeszcze miesiąca. Do czasu naprawy na liniach nr 2, 3 i 4 kursuje autobus zastępczy, który nie jest niskopodłogowy.

Nowe autobusy wyjechały na dęblińskie trasy 4 maja 2026 roku. Nie minął nawet miesiąc, a jeden z pojazdów musiał trafić do warsztatu. Miasto poinformowało mieszkańców w komunikacie na Facebooku, że usterka jest usuwana w ramach gwarancji, więc koszt naprawy nie obciąży miejskiego budżetu.

Przez czas trwania naprawy trzy linie obsługuje autobus zastępczy, dzięki czemu rozkłady jazdy pozostają bez zmian i wszystkie kursy odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Kto najbardziej odczuje zastępstwo?

Zmiana najbardziej dotyka pasażerów korzystających z niskopodłogowego taboru ze względu na niepełnosprawność, wózek dziecięcy lub wiek. Autobus zastępczy nie zapewnia takiego dostępu – wejście do pojazdu wymaga pokonania stopni.

Reklama

Miasto nie podało, jak długo potrwa naprawa. Zapowiedziało, że o powrocie niskopodłogowego autobusu poinformuje osobnym komunikatem.

Co dalej?

Mieszkańcy korzystający z linii 2, 3 i 4 muszą liczyć się z utrudnieniami do czasu zakończenia serwisu gwarancyjnego. Termin naprawy nie jest na razie znany. Aktualne informacje będzie można śledzić na profilu Miasta Dęblin na Facebooku.

Źródło: Miasto Dęblin Aktualizacja: 27/05/2026 10:22
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    stefanek - niezalogowany 2026-05-27 10:37:01

    i z hasła na autobusie "pokochaj Dęblin " zostało ----------------popchaj Dęblinski autobus

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości