Insp. Artur Bielecki pełni obowiązki nowego szefa lubelskich policjantów. Z lubelskim garnizonem pożegnał się dotychczasowy komendant wojewódzki insp. Robert Szewc
Podczas uroczystej zbiórki w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zgodnie z policyjnym ceremoniałem, nastąpiło przekazanie jednostki. Z jednostką i sztandarem pożegnał się dotychczasowy komendant lubelskiego garnizonu inspektor Robert Szewc. Rozkazem komendanta głównego policji obowiązki komendanta wojewódzkiego zostały powierzone insp. Arturowi Bieleckiemu, dotychczasowemu I zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach.
Insp. Robert Szewc dowodził garnizonem ponad 2 lata. Za służbę na Ziemi Lubelskiej podziękował mu nadinsp. Kamil Bracha, zastępca komendanta głównego. Przypominając ścieżkę zawodową insp. Szewca podkreślił, że jest to efekt jego doświadczenia, nie tylko jako oficera, ale przede wszystkim jako bardzo dobrego przełożonego. Zaznaczył, że zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie komendanta, będą potrzebne do pełnienia nowych obowiązków, tym razem w podlaskim garnizonie.
Insp. Artur Bielecki służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku zajmując podstawowe stanowiska w pionie prewencji - najpierw w Warszawie, a następnie w Busku - Zdroju. W 2003 r. objął stanowisko naczelnika Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju. Kolejno od 2005 do 2013 roku był zastępcą dowódcy w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Kielcach. Od 2013, roku jako zastępca komendanta miejskiego w Kielcach nadzorował pion prewencji. W 2015 roku objął stanowisko komendanta miejskiego w Kielcach. W 2016 r. zostały powierzone mu obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego w Kielcach, najpierw ds. logistyki, następnie w zakresie nadzoru nad służbą prewencyjną. Insp. Bielecki został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę.
- Dołożę wszelkich starań, by garnizon lubelski był nadal postrzegany przez pryzmat wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców - powiedział insp. Artur Bielecki. Zastępcy komendanta głównego policji podziękował za daną szansę kierowania garnizonem policji lubelskiej.
(Policja, AK)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze