Reklama

Nowy wóz za blisko 800 tys. zł trafi do Wylezina

Najpóźniej 10 grudnia do garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wylezinie wjedzie fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo

Dobrą informację potwierdził Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Maszyna będzie kosztowała 789,9 tys. zł. Na tę kwotę złoży się gmina Kłoczew wygospodarowując 220 tys. zł z własnego budżetu oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dokładając 380 tys. zł. Zaś brakującą kwotę zobowiązał się pokryć Wojewódzki Fundusz.

Ze spodziewanego nabytku nie kryją radości druhowie z Wylezina. - Nowy samochód bardzo się przyda. Nasz najstarszy wóz został wyprodukowany jeszcze w 1971 roku - zauważa prezes OSP Edward Głodek.

Reklama

Zmierzająca do sukcesu inwestycja jest także powodem do dumy dla władz gminy. - Jest to owoc dobrej współpracy z Sejmikiem Województwa i zarządem Funduszu, a zwłaszcza z radnym wojewódzkim i członkiem zarządu WFOŚiGW Leszkiem Kowalczykiem, któremu dziękuję - mówi wójt Zenon Stefanowski.

Nowy samochód zastąpi użytkowaną przez druhów z Wylezina scanię, która trafi do innej jednostki OSP.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości