Wiele działo się na scenie i wokół niej. W niedzielne popołudnie w miejskim parku odbył się gminny Dzień Dziecka
Od kilku lat Ryckie Centrum Kultury i Sportu organizuje Dzień Dziecka. W tym roku plenerowa impreza odbyła się w niedzielę, w przeddzień święta. Żeby przyciągnąć zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, przygotowano szereg atrakcji. Przez całe popołudnie trwały animacje i zabawy prowadzone przez dorosłych opiekunów. Dzieci mogły pomalować twarz albo zapleść warkocz. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, radiowóz policyjny, wóz strażacki i pojazd pogotowia ratunkowego. Śmiałkowie startowali w konkursach z nagrodami, a jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji było piana party.
Od godziny 13:00 na scenie parkowej pojawiały się kolejne grupy dzieci i młodzieży, które prezentowały swoje talenty artystyczne. Rodzice i publiczność oklaskiwali śpiewające maluchy, nauczycieli z samorządowych przedszkoli, scholę „Niebieskie Owieczki”, uczniów szkół podstawowych, uczestników zajęć szkoły językowej „Face 2 Face” oraz podopiecznych „Ogniska Muzycznego”. Na scenie wystąpiły także dzieci i młodzież uczące się baletu oraz tańca współczenego w CKiS.
Tegoroczny Dzień Dziecka odbywał się pod hasłem „Ocean Party”. Temat ten nawiązywał do konkursu plastycznego „Wymarzona morska przygoda”, którego rozstrzygnięcie zaprezentowano podczas imprezy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze