W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach zakończyło się szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP
Celem szkolenia było przygotowanie druhów do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Część teoretyczna szkolenia (55 godzin) została zrealizowana z wykorzystaniem platformy e-learningowej i zakończona egzaminem. Część praktyczna (prowadzona od 4 do 26 marca) trwała 65 godzin. Dodatkowo przeprowadzono szkolenie z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. W ramach kursu uczestniczy szkolenia odbyli test w komorze dymowej. Egzamin końcowy zdało 35 strażaków ratowników (14 strażaków z 9 jednostek OSP KSRG i 21 z 16 jednostek OSP). Szkolenia nie ukończyło 6 druhów.
Fot. KP PSP Ryki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze