Reklama

Ochotnicy z Grabowa Szlacheckiego i Ułęża wrócili do KSRG

OSP Grabów Szlachecki i OSP Ułęż ponownie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

24 lipca podpisano porozumienia o ponownym włączeniu jednostek OSP Grabów Szlachecki z gminy Nowodwór oraz OSP Ułęż do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostki te zostały włączone na kolejne pięć lat.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) to zintegrowany system organizacyjny w Polsce, którego celem jest zapewnienie skutecznej ochrony ludności, mienia oraz środowiska przed pożarami i innymi zagrożeniami. KSRG łączy w sobie jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz inne służby i instytucje zajmujące się ratownictwem, jak również wspiera koordynację działań ratowniczych na terenie całego kraju.

Reklama

System działa na podstawie odpowiednich przepisów prawa i jest zarządzany przez Państwową Straż Pożarną. Obejmuje szeroki zakres działań, w tym ratownictwo techniczne, chemiczne, wodne, wysokościowe oraz medyczne. KSRG jest kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa w Polsce, umożliwiając szybkie i skoordynowane reagowanie na sytuacje kryzysowe.

 

 

 

HG
Fot: PSP Ryki/Facebook

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/07/2024 09:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości