OSP Grabów Szlachecki i OSP Ułęż ponownie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym
24 lipca podpisano porozumienia o ponownym włączeniu jednostek OSP Grabów Szlachecki z gminy Nowodwór oraz OSP Ułęż do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostki te zostały włączone na kolejne pięć lat.
Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) to zintegrowany system organizacyjny w Polsce, którego celem jest zapewnienie skutecznej ochrony ludności, mienia oraz środowiska przed pożarami i innymi zagrożeniami. KSRG łączy w sobie jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz inne służby i instytucje zajmujące się ratownictwem, jak również wspiera koordynację działań ratowniczych na terenie całego kraju.
System działa na podstawie odpowiednich przepisów prawa i jest zarządzany przez Państwową Straż Pożarną. Obejmuje szeroki zakres działań, w tym ratownictwo techniczne, chemiczne, wodne, wysokościowe oraz medyczne. KSRG jest kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa w Polsce, umożliwiając szybkie i skoordynowane reagowanie na sytuacje kryzysowe.
HG
Fot: PSP Ryki/Facebook
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze