Rząd znosi obostrzenia. Jednym z nich jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby
W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie, w którym pojawił się zapis dotyczący zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. W akcie określono, że dotyczy on okresu od 15 maja do 5 czerwca.
Nadal jednak zakrywać usta i nos należy zakrywać z przestrzeniach zamkniętych tj. w środkach transportu publicznego, w samolotach, w miejscach ogólnodostępnych, czyli na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, jak również na terenie nieruchomości wspólnych np. klatkach schodowych, windach czy garażach podziemnych, w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba, że pracodawca postanowi inaczej.
Zakrywać usta należy także w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, na targowiskach i poczcie, jak również w trakcie sprawowania kultu religijnego.
Pod koniec kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli wskaźnik zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy osób spadnie poniżej 15, możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu od 15 maja. Obecnie średnia zakażeń dla całego kraju wynosi 13 na 100 tysięcy mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Naturalnie czekamy
Naturalnie czekamy