Wraz z nowym rozkładem jazdy po 2,5-letniej przerwie znów zaczną kursować pociągi z Lublina przez Nałęczów, Puławy i Dęblin do Warszawy
Na razie pociągi pojadą jednym torem. Drugi tor ma być gotowy do końca przyszłego toku, a zakończenie wszystkich prac na odcinku do Otwocka planowane jest w 2022 roku.
Jak informują Koleje Mazowieckie, na linii nr R7 Warszawa - Dęblin od 15 grudnia br. będzie kontynuowana modernizacja odcinka Otwock - Pilawa. Zastępcza komunikacja autobusowa będzie uruchamiana według obecnie funkcjonującego schematu:
przyspieszone kursy - autobusy ZKA za pociągi w relacji z/do Dęblina na odcinku Otwock - Pilawa. Pojadą z Pilawy bezpośrednio do Otwocka i z Otwocka bezpośrednio do Pilawy. Autobusy te będą skomunikowane z pociągami do/z Dęblina w stacji Pilawa;
kursy zwykłe - autobusy ZKA za pozostałe pociągi na odcinku Otwock - Pilawa. Autobusy te będą kursować cyklicznie: z/do Pilawy i z/do Celestynowa.
Dodatkowo na odcinku Pilawa - Dęblin pierwsze i ostatnie połączenie w dobie będzie obsługiwane pociągiem, a nie jak do tej pory, zastępczą komunikacją autobusową.
Nowy rozkład jazdy obowiązuje do 14 marca 2020 roku.
DĘBLIN - ODJAZDY (szczegółowy)
DĘBLIN - PRZYJAZDY (szczegółowy)
(fot. www.intercity.pl/pl)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze