Już w najbliższą niedzielę druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rososzy będą świętować jubileusz 75-lecia swojego istnienia
Sama działalność trwa trochę dłużej, ale rocznicowe obchody zostały przesunięte na ten rok, bo w 2020 roku uniemożliwiła to pandemia koronawirusa.
Niedzielne uroczystości rozpoczną się o godz. 12 Mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym w Leopoldowie. Po nabożeństwie uczestnicy przejadą do siedziby OSP w Rososzy. Początek oficjalnych obchodów jubileuszu zaplanowano na 13:30 na boisku sportowym w Rososzy. Podczas uroczystości przewidziano m.in. odznaczenie sztandaru jednostki, wręczenie odznaczeń dla druhów, poświęcenie nowego samochodu.
OSP w Rososzy jest prężnie rozwijającą się jednostką. Od 1995 roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. To nie tylko prestiż, ale i większe zobowiązania w porównaniu do innych OSP. - Musimy być gotowi na każde wezwanie. Mieć odpowiednio przeszkolonych ludzi i odpowiedni sprzęt. Samochód też nie może zawieść - oznajmia Roman Grzelak, obecny prezes OSP Rososz. Jesienią 2020 roku na 75-lecie istnienia jednostka otrzymała nowy wóz bojowy Iveco o wartości 781 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze