W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Odblaskowa Szkoła. Uczniowie z regionu zostali wyróżnieni za działania na rzecz widoczności i bezpieczeństwa na drodze. Konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego ma na celu zmniejszenie liczby wypadków z udziałem dzieci.
W środę, 4 lutego, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Odblaskowa Szkoła. Nagrody uczniom szkół podstawowych z regionu przekazali marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Piotr Breś. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.
Ogólnopolski konkurs Odblaskowa Szkoła ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach. Zachęca uczniów, rodziców, nauczycieli i samorządy do działań na rzecz lepszej widoczności najmłodszych, zwłaszcza po zmroku i przy trudnych warunkach pogodowych.
Dzięki udziałowi w konkursie dzieci poznają zasady bezpiecznego poruszania się i uczą się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. To one sprawiają, że piesi i rowerzyści są lepiej widoczni na drodze, szczególnie jesienią i zimą, gdy szybko zapada zmrok i ruch bywa najbardziej wzmożony.
- Bezpieczeństwo najmłodszych powinno być dla nas, dorosłych, priorytetem. Konkursy takie jak ten to najlepsza profilaktyka, bo dzięki nim dzieci uczą się, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Tym samym chcemy zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem dzieci i cieszyć się bezpiecznymi powrotami ze szkoły - podkreślił marszałek Jarosław Stawiarski.
Konkurs miał charakter edukacyjny i profilaktyczny. Szkoły przygotowywały plakaty, prezentacje, filmy oraz różnego typu działania promujące noszenie odblasków i bezpieczne zachowanie na drodze.
Łącznie nagrodzono 41 szkół z województwa lubelskiego. Pierwsza dziesiątka laureatów to:
Na uczestników konkursu czekały dyplomy oraz upominki. Najlepsze szkoły otrzymały także vouchery finansowe:
Zwycięzca konkursu, Szkoła Podstawowa nr 4 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świdniku, będzie reprezentować województwo lubelskie w konkursie ogólnopolskim. To spore wyróżnienie dla szkoły i całej lokalnej społeczności.
Fot: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze