Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarek z najnowszą powieścią w Dęblinie
Olga Rudnicka była gościem biblioteki na ul. Wiślanej w Dęblinie 15 maja. Czytelnikom biblioteki pisarka opowiedziała o początkach swojego pisarstwa, które zaczęło się i inspirowane było jej snami. To z nich powstały pierwsze, krótkie opowiadania tworzone oczywiście do szuflady. Pewnego razu jednak bohaterowie nie chcieli się z nią rozstać, a fabuła rozrosła się do rozmiarów powieści. Tak właśnie powstało „Martwe jezioro” wydane w 2008 roku. Olga Rudnicka miała wtedy 20 lat i była zamkniętą w sobie, nieśmiałą dziewczyną. Mimo swojej nieśmiałości i braku wiary we własne możliwości, jest dumna, że odważyła się rozesłać swój tekst do wydawnictw i wydać książkę. Dzięki temu czuje się doceniona i spełniona, a jednocześnie może się zajmować w życiu tym, co kocha. Już debiutanckie „Martwe jezioro” odniosło sukces, a kolejne przysporzyły Oldze Rudnickiej wielu stałych czytelników, którzy doceniają w nim intrygi kryminalne i humor, będący znakiem rozpoznawczym jej książek. Wielu z nich przyszło na spotkanie do naszej biblioteki, aby poznać osobiście ulubioną pisarkę i zdobyć cenną dedykację do książki. Okazało się, że Pani Olga ma dużo poczucia humoru, jest bardzo otwarta i ciekawa ludzi.
Olga Rudnicka, jedna z najmłodszych polskich pisarek i autorka powieści: Martwe Jezioro, Czy ten rudy kot to pies?, Zacisze 13, Zacisze 13. Powrót, Lilith, Natalii 5, Cichy wielbiciel, Drugi przekręt Natalii, Fartowny pech, Do trzech razy Natalie, Byle do przodu, Były sobie świnki trzy, Diabli nadali, Granat poproszę, Zbyt piękne, Życie na wynos oraz Miłe Natalii początki.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki współfinansowane przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dorota Ścibior (MBP)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tutaj macie - livro.pl/oddaj-albo-gin-rudnicka-olga-sku1238327204.html Dopiero przedsprzedaż. O trupie w bibliotece chyba jeszcze nie czytałam, ale cóż - na wszystko przyjdzie czas -) Widzieliście już jakąś recenzję tej książki? Ktoś miał ją w rękach?
Tutaj macie - livro.pl/oddaj-albo-gin-rudnicka-olga-sku1238327204.html Dopiero przedsprzedaż. O trupie w bibliotece chyba jeszcze nie czytałam, ale cóż - na wszystko przyjdzie czas -) Widzieliście już jakąś recenzję tej książki? Ktoś miał ją w rękach?