Beata i Sylwester Ragus ze Stryja jako jedni z pierwszych stali się beneficjentami rządowego programu
29 kwietnia podpisali umowę na dofinansowanie swojej inwestycji i wzięli udział w konferencji z udziałem naukowców i ekspertów m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Spotkanie zorganizowało ryckie starostwo.
- Dowiedzieliśmy się, że takie dotacje istnieją i postanowiliśmy z nich skorzystać – zdradza Beata Ragus. Prac przy domu będzie sporo. - Chcemy wymienić w stolarkę okienną, hydraulikę, drzwi (także te garażowe) i ocieplić budynek. Zaczniemy od wymiany okien – wylicza pan Sylwester. Jednak najwięcej zmian w ich gospodarstwie będzie miało związek z wymianą źródła ciepła. - Do tej pory nie mieliśmy centralnego ogrzewania i korzystaliśmy z pieca typu "koza". Teraz planujemy zrobić ogrzewanie gazowe – mówi pani Beata.
Na całość przedsięwzięcia małżonkom udało się uzyskać dofinansowanie z WFOŚiGW w Lublinie. - Fundusz pokryje nasze wydatki w 90%. To cenne wsparcie. Już udało nam się zamówić okna i czekamy na ich dostawę – zaznacza Sylwester Ragus. Z takiej pomocy może skorzystać każde gospodarstwo domowe. - W chwili obecnej z całego województwa lubelskiego wpłynęło do nas 3,5 tys. wniosków o dotacje. Mamy na ten cel zabezpieczone 72 mln zł - informuje Grzegorz Grzywaczewski zastępca prezesa WFOŚiGW w Lublinie. To właśnie w tej instytucji można składać wnioski o dofinansowanie
Tomasz Kępka
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze