Licealiści z Dęblina sprawdzili to w lubelskim oddziale Narodowego Banku Polskiego
18 października 2019r. klasa 1b LO z opiekunami Martyną Dmowską i Romanem Bytniewskim wybrała się do Lublina na lekcję ekonomii zorganizowaną przez Narodowy Bank Polski. Głównym powodem zorganizowania tegorocznych Dni Otwartych przez NBP były obchody setnej rocznicy uchwalenia nazwy "Złoty" dla waluty Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród atrakcji przygotowanych przez bank znalazły się: pokaz multimedialny z mini warsztatami, wystawy „Dzieje złotego” oraz „Wielcy polscy ekonomiści”, a także pokaz dawnych urządzeń bankowych, sposobu zabezpieczania pieniędzy oraz niszczenia uszkodzonych lub zdewaluowanych banknotów. W programie był także krótki kurs jak rozpoznać falsyfikat. Niewątpliwie największą atrakcją okazała się 12,5 kilogramowa sztabka złota o próbie 999, którą można było dokładnie obejrzeć a nawet wziąć w ręce. Na koniec uczniowie wzięli udział w quizie z wiedzy ekonomicznej, w którym 4 najlepsze osoby zostały nagrodzone pamiątkowymi albumami i monetami kolekcjonerskimi. W ramach odpoczynku po intensywnej nauce w banku wybraliśmy się na spacer po starówce, a na zakończenie dnia na lekcję wf-u i zabawy rekreacyjno-sportowe w parku trampolin.
M. Dmowska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze