3 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Dęblinie odbyła się niezwykła uroczystość. Nasza szkoła, jako jedyna w mieście, przystąpiła do drugiej edycji konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury
Konkurs miał za zadanie m.in. uczczenie ogólnopolskich obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez czynny w nich udział, doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego i rodzimych pieśni hymnicznych, edukację patriotyczną, muzyczną, wdrażanie do współpracy w grupie i odpowiedzialności za wykonywane zadania, ponadto, ze względu na obchodzoną w 2019 roku, 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, uczczenie tych obchodów. Warunkiem formalnym przystąpienia do konkursu było wykonanie jednogłosowo „a cappella” przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły Hymnu Państwowego i dwóch pieśni hymnicznych wybranych z listy pieśni zaproponowanej przez organizatora konkursu. Wykonanie repertuaru musiało odbyć się „na żywo” i „ z pamięci”. Wykluczono użycie nagłośnienia i playbacku.
Nasi uczniowie zaśpiewali oprócz Hymnu „Rotę” i „Odę do radości”
Wykonanie konkursowe poprzedziły próby, a sam dzień konkursu był wyjątkowy i tak pewnie zostanie zapamiętany przez wszystkich uczestników konkursu. Wzięło w nim udział 70% uczniów naszej placówki. Uczniowie w strojach galowych, na tle przystrojonej w barwy narodowe i unijne sali gimnastycznej, pięknie wykonali swoje zadanie, godnie reprezentowali naszą szkołę starannym wykonaniem pieśni. Mamy nadzieję, że znajdziemy się w gronie laureatów tego konkursu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 czerwca.
Małgorzata Ługowska-Wojdat
(SP nr 4 w Dęblinie)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Błąd w tytule artykułu jest żenujący. Autor nagłówka zapomniał, że Ody są dwie... i mają różną treść. Radość i młodość nie zawsze idą w parze droga redakcjo.
Błąd w tytule artykułu jest żenujący. Autor nagłówka zapomniał, że Ody są dwie... i mają różną treść. Radość i młodość nie zawsze idą w parze droga redakcjo.