W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Rykach odbył się finał VII Powiatowej Olimpiady Czytelniczej „Lektury? OK!”
W obydwu etapach olimpiady wzięło udział 107 uczniów klas ósmych z 10 szkół powiatu ryckiego. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością treści lektur obowiązujących w szkole podstawowej. Stawili również czoło trudnej rywalizacji podczas ustnego finału 17 kwietnia. W 21 rundach uczniowie odpowiadali przed komisją na losowo wybrane pytania.
Tytuł Laureata zdobyli:
Michalina Jędrys - I miejsce (Szkoła Podstawowa nr 5 im. gen. Władysława Sikorskie go w Dęblinie, przygotowanie p. Kinga Jakubik);
Anastazja Pieklik - II miejsce (Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach, przygotowanie p. Anna Kalbarczyk);
Amelia Kołaczek - III miejsce (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie, przygotowanie Barbara Rojek).
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez starostę ryckiego, burmistrza Ryk oraz PSP nr 1 w Rykach, które wręczyła na podsumowaniu olimpiady wicestarosta Monika Kośmińska. Uczniowie mogą wpisać swoje osiągnięcie na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.
Organizatorem przedsięwzięcia była Anna Żaczek, nauczyciel bibliotekarz w PSP nr 1 w Rykach we współpracy z nauczycielami języka polskiego: Ewą Piątek, Katarzyną Flis i Bożeną Wojdat. Olimpiadę wspierała dyrektor Wioletta Kaczorek.
Źródło i zdjęcia Starostwo Powiatowe w Rykach (oprac. redakcja)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze