Reklama

OSP Gęsia Wólka cieszy się z nowego samochodu

Zabiegi przyniosły skutek. Średni wóz bojowy Renault, który do tej pory służył straży zawodowej w Rykach pozostał w powiecie ryckim

Pod koniec 2021 roku w garażu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach stanął nowy wóz bojowy. Zakup był konieczny, bo dotychczasowy służył już 19 lat. Stare Renault zastąpiło nowe. Było to możliwe dzięki przychylności samorządów powiatu ryckiego, które przekazały 300 tys. zł. Samochód kosztował ponad 740 tys. zł. Reszta potrzebnych środków pochodziła z budżetu państwa. Jakiś czas temu samochód został wprowadzony do podziału bojowego. Nadal nie było wiadomo, co stanie się ze "starą renówką". Chęć na nią miało kilka jednostek OSP z powiatu ryckiego. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do zasobu województwa lubelskiego. O jego dalszych losach decydował lubelski komendant wojewódzki. - Będziemy zabiegać o to, aby pozostał w naszym powiecie - zapowiadał st. bryg. Krzysztof Morawski, komendant PSP w Rykach. Zabiegi okazały się skuteczne, bo dziś zastępca komendanta wojewódzkiego wręczył kluczyki do Renault prezesowi OSP Gęsia Wólka, Mateuszowi Dyszkowskiemu. - To już 8 pojazd pozyskany na potrzeby naszych jednostek OSP - chwali się Zenon Stefanowski, wójt gminy Kłoczew. - Strażakom z Gęsiej Wólki gratuluję i życzę, by nigdy ich nie zawiódł podczas akcji i zawsze bezpiecznie wracał z nimi do jednostki - dodaje włodarz. Gmina Kłoczew miała największy wkład samorządów do nowego samochodu dla KP PSP. Na ten cel przekazała 100 tys. zł.

 

Reklama

(fot. Gmina Kłoczew)

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości