OSP Stary Bazanów wygrała zawody sportowo - pożarnicze gminy Ryki. Wśród drużyn młodzieżowych również zwyciężyli chłopcy z Bazanowa, a wśród dziewcząt MDP Leopoldów. W konkurencji kobiet puchar zdobyły zawodniczki ze Swat. W musztrze najlepiej zaprezentowali się „ex aequo” strażacy z Bazanowa i Rososzy
W niedzielę na stadionie miejskim w Rykach rozegrano gminne zawody sportowo-pożarnicze. W sumie wystartowało 23 drużyny, w tym 14 OSP, 1 KDP, 2 MDP Dziewcząt i 6 MDP Chłopców. Na 16 działających jednostek OSP w gminie Ryki zabrakło jedynie drużyn z Lasocina i Owni.
Ochotnicy startowali w dwóch konkurencjach - sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Dodatkową konkurencją była "musztra", ale jej wyniki nie były zaliczane do końcowej klasyfikacji.
Drużyny z trzech pierwszych miejsc awansowały do zawodów powiatowych zaplanowanych na 18 września.
- O wynikach decyduje wiele czynników. Mogę powiedzieć, że drużyny były dobrze przygotowane i było to dzisiaj widać. Była to też doskonała okazja, żeby sprawdzić swoje umiejętności - mówi burmistrz Jarosław Żaczek, który pełni również funkcję prezesa gminnego związku OSP w Rykach.
(Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu)
Wyniki zawodów
OSP
1. Stary Bazanów 100 punktów
2. Sierskowola 104 (45 sekund w ćwiczeniu bojowym)
3. Rososz 104 (50 sekund w ćwiczeniu bojowym)
4. Leopoldów 109 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
5. Niwa Babicka 112
6. Chrustne 114
7. Budki Kruków 117 (3 pkt karnych w sztafecie)
8. Ryki 118 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
9. Nowa Dąbia 130 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
10. Bobrowniki 131 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
11. Sędowice 134 (3 pkt karnych w sztafecie)
12. Oszczywilk 138 (8 pkt karnych w sztafecie i 10 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
13. Swaty 139 (10 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
14. Zalesie 158 (10 pkt karnych w sztafecie i 5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
MDP Chłopców
1. Stary Bazanów 118 punktów
2. Swaty 124 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
3. Ryki 125 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
4. Sierskowola 126 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
Leopoldów 126 (3 pkt karne w sztafecie i 5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
5. Bobrowniki 128 (10 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
MDP Dziewcząt
1. Leopoldów 151 punktów (3 pkt karne w sztafecie)
2. Ryki 165 (10 pkt karnych w sztafecie i 10 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)
Kobieca Drużyna Pożarnicza
1. Swaty 159 punktów (6 pkt karnych w sztafecie)
MUSZTRA
1. Stary Bazanów 100 punktów
Rososz 100
2. Leopoldów 98
Budki Kruków 98
3. Niwa Babicka 97
4. Oszczywilk 96
5. Swaty 95
6. Sędowice 94
7. Zalesie 93
8. Bobrowniki 92
9. Ryki 90
10. Sierskowola 89
11. Chrustne 70
12. Nowa Dąbia 65
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Od kilku lat jeżdżę na zawody strażackie OSP i PSP na różnym szczeblu ale to co się dzieje w Rykach to jedna wielka tragedia. Przede wszystkim brak organizacji. Drużyny przyjeżdżają na czas, a boisko jeszcze nie gotowe do zawodów, dzieci w przedszkolu są lepiej zorganizowane. Konkurencja musztra, oceniana przez sędziów chyba przez sympatię do jednostek. Jednostki, które popełniały wiele błędów dostają pierwsze miejsca, a te które przychodzą przygotowane są daleko z tyłu. Konkurencja sztafeta, tutaj dopiero zaczyna się zabawa. Sędziowie przyznają punkty karne jak chcą i komu chcą. Oczywiście jednostki, które są lubiane mimo błędów nie dostają punktów np. zabiegniecie drogi przeciwnikowi lub zmiana toru biegu, a później serdeczne klepanie w plecy i uśmiechy do sędziów, bo nie ma punktów karnych. Jak wiadomo w przyrodzie nic nie ginie więc punkty dostaje inna drużyna, bo tak sędzi się podoba. Na uwagę zasługuje brak fotokomórki więc stoper można wcisnąć kiedy się chce. Konkurencja ćwiczenie bojowe, to już mistrzostwo samo w sobie. Dwa tory, dwóch sędziów przy stanowiskach wodnych, każdy inny. Drugi tor sędzia, który ani razu nie podniósł czerwonej chorągiewki mimo, że była okazja więc stał żeby sobie postać, bo mu kazali lub już go ręka bolała od podnoszenia w trakcie sztafety. Tor pierwszy przebija wszystko. Kapitan Ameryka, jeszcze nie zaczniesz ćwiczenia, a już wiesz, że będą punkty. Sędzia, który potrafi włożyć głowę wszędzie i zobaczyć coś czego nie ma, chyba, że trzeba powtórzyć meldunek jednej z drużyn wtedy mowa o "pomyłce". Podsumowując, KTO OGLĄDAŁ ZAWODY W RYKACH TEN W CYRKU SIĘ NIE ŚMIEJE! OGRANIZACJA TRAGICZNA, NAGŁOŚNIENIE TRAGICZNE, SĘDZIOWIE PRZESZLI SAMYCH SIEBIE.
Od kilku lat jeżdżę na zawody strażackie OSP i PSP na różnym szczeblu ale to co się dzieje w Rykach to jedna wielka tragedia. Przede wszystkim brak organizacji. Drużyny przyjeżdżają na czas, a boisko jeszcze nie gotowe do zawodów, dzieci w przedszkolu są lepiej zorganizowane. Konkurencja musztra, oceniana przez sędziów chyba przez sympatię do jednostek. Jednostki, które popełniały wiele błędów dostają pierwsze miejsca, a te które przychodzą przygotowane są daleko z tyłu. Konkurencja sztafeta, tutaj dopiero zaczyna się zabawa. Sędziowie przyznają punkty karne jak chcą i komu chcą. Oczywiście jednostki, które są lubiane mimo błędów nie dostają punktów np. zabiegniecie drogi przeciwnikowi lub zmiana toru biegu, a później serdeczne klepanie w plecy i uśmiechy do sędziów, bo nie ma punktów karnych. Jak wiadomo w przyrodzie nic nie ginie więc punkty dostaje inna drużyna, bo tak sędzi się podoba. Na uwagę zasługuje brak fotokomórki więc stoper można wcisnąć kiedy się chce. Konkurencja ćwiczenie bojowe, to już mistrzostwo samo w sobie. Dwa tory, dwóch sędziów przy stanowiskach wodnych, każdy inny. Drugi tor sędzia, który ani razu nie podniósł czerwonej chorągiewki mimo, że była okazja więc stał żeby sobie postać, bo mu kazali lub już go ręka bolała od podnoszenia w trakcie sztafety. Tor pierwszy przebija wszystko. Kapitan Ameryka, jeszcze nie zaczniesz ćwiczenia, a już wiesz, że będą punkty. Sędzia, który potrafi włożyć głowę wszędzie i zobaczyć coś czego nie ma, chyba, że trzeba powtórzyć meldunek jednej z drużyn wtedy mowa o "pomyłce". Podsumowując, KTO OGLĄDAŁ ZAWODY W RYKACH TEN W CYRKU SIĘ NIE ŚMIEJE! OGRANIZACJA TRAGICZNA, NAGŁOŚNIENIE TRAGICZNE, SĘDZIOWIE PRZESZLI SAMYCH SIEBIE.