Reklama

OSP Leopoldów nie obronił tytułu. Bazanów zgarnął trzy puchary (WYNIKI i ZDJĘCIA)

OSP Stary Bazanów wygrała zawody sportowo - pożarnicze gminy Ryki. Wśród drużyn młodzieżowych również zwyciężyli chłopcy z Bazanowa, a wśród dziewcząt MDP Leopoldów. W konkurencji kobiet puchar zdobyły zawodniczki ze Swat. W musztrze najlepiej zaprezentowali się „ex aequo” strażacy z Bazanowa i Rososzy

W niedzielę na stadionie miejskim w Rykach rozegrano gminne zawody sportowo-pożarnicze. W sumie wystartowało 23 drużyny, w tym 14 OSP, 1 KDP, 2 MDP Dziewcząt i 6 MDP Chłopców. Na 16 działających jednostek OSP w gminie Ryki zabrakło jedynie drużyn z Lasocina i Owni. 

Ochotnicy startowali w dwóch konkurencjach - sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Dodatkową konkurencją była "musztra", ale jej wyniki nie były zaliczane do końcowej klasyfikacji. 

Drużyny z trzech pierwszych miejsc awansowały do zawodów powiatowych zaplanowanych na 18 września.

Reklama

- O wynikach decyduje wiele czynników. Mogę powiedzieć, że drużyny były dobrze przygotowane i było to dzisiaj widać. Była to też doskonała okazja, żeby sprawdzić swoje umiejętności - mówi burmistrz Jarosław Żaczek, który pełni również funkcję prezesa gminnego związku OSP w Rykach.

(Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu)

Wyniki zawodów

OSP

1. Stary Bazanów  100 punktów

2. Sierskowola  104 (45 sekund w ćwiczeniu bojowym)

3. Rososz   104 (50 sekund w ćwiczeniu bojowym)

4. Leopoldów   109 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

Reklama

5. Niwa Babicka   112

6. Chrustne    114

7. Budki Kruków   117 (3 pkt karnych w sztafecie)

8. Ryki  118 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

9. Nowa Dąbia    130 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

10. Bobrowniki    131 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

11. Sędowice   134 (3 pkt karnych w sztafecie)

12. Oszczywilk 138 (8 pkt karnych w sztafecie i 10 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

13. Swaty 139 (10 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

14. Zalesie 158 (10 pkt karnych w sztafecie i 5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

Reklama

 

MDP Chłopców

1. Stary Bazanów   118 punktów

2. Swaty   124 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

3. Ryki    125 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

4. Sierskowola 126 (5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

Leopoldów   126 (3 pkt karne w sztafecie i 5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

5. Bobrowniki 128 (10 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

 

MDP Dziewcząt

1. Leopoldów 151 punktów (3 pkt karne w sztafecie)

2. Ryki 165 (10 pkt karnych w sztafecie i 10 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

 

Kobieca Drużyna Pożarnicza

1. Swaty 159 punktów (6 pkt karnych w sztafecie)

Reklama

 

MUSZTRA

1. Stary Bazanów  100 punktów

Rososz  100

2. Leopoldów  98

Budki Kruków  98

3. Niwa Babicka  97

4. Oszczywilk  96

5. Swaty  95

6. Sędowice  94

7. Zalesie  93

8. Bobrowniki  92

9. Ryki  90

10. Sierskowola  89

11. Chrustne  70

12. Nowa Dąbia  65

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Krzyś 2022-06-13 22:51:02

    Od kilku lat jeżdżę na zawody strażackie OSP i PSP na różnym szczeblu ale to co się dzieje w Rykach to jedna wielka tragedia. Przede wszystkim brak organizacji. Drużyny przyjeżdżają na czas, a boisko jeszcze nie gotowe do zawodów, dzieci w przedszkolu są lepiej zorganizowane. Konkurencja musztra, oceniana przez sędziów chyba przez sympatię do jednostek. Jednostki, które popełniały wiele błędów dostają pierwsze miejsca, a te które przychodzą przygotowane są daleko z tyłu. Konkurencja sztafeta, tutaj dopiero zaczyna się zabawa. Sędziowie przyznają punkty karne jak chcą i komu chcą. Oczywiście jednostki, które są lubiane mimo błędów nie dostają punktów np. zabiegniecie drogi przeciwnikowi lub zmiana toru biegu, a później serdeczne klepanie w plecy i uśmiechy do sędziów, bo nie ma punktów karnych. Jak wiadomo w przyrodzie nic nie ginie więc punkty dostaje inna drużyna, bo tak sędzi się podoba. Na uwagę zasługuje brak fotokomórki więc stoper można wcisnąć kiedy się chce. Konkurencja ćwiczenie bojowe, to już mistrzostwo samo w sobie. Dwa tory, dwóch sędziów przy stanowiskach wodnych, każdy inny. Drugi tor sędzia, który ani razu nie podniósł czerwonej chorągiewki mimo, że była okazja więc stał żeby sobie postać, bo mu kazali lub już go ręka bolała od podnoszenia w trakcie sztafety. Tor pierwszy przebija wszystko. Kapitan Ameryka, jeszcze nie zaczniesz ćwiczenia, a już wiesz, że będą punkty. Sędzia, który potrafi włożyć głowę wszędzie i zobaczyć coś czego nie ma, chyba, że trzeba powtórzyć meldunek jednej z drużyn wtedy mowa o "pomyłce". Podsumowując, KTO OGLĄDAŁ ZAWODY W RYKACH TEN W CYRKU SIĘ NIE ŚMIEJE! OGRANIZACJA TRAGICZNA, NAGŁOŚNIENIE TRAGICZNE, SĘDZIOWIE PRZESZLI SAMYCH SIEBIE.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości