Strażacy z OSP Ryki oraz lokalne szkoły i mieszkańcy wspólnie wsparli akcję gaśniczą w Puszczy Solskiej. Przekazane napoje i przekąski trafiły do walczących z ogniem służb. Pożar został opanowany, a strażacy kontynuują dogaszanie pogorzeliska.
Zakończyła się zbiórka prowadzona przez OSP Ryki dla strażaków i żołnierzy walczących z pożarem w Puszczy Solskiej. Do akcji włączyły się szkoły, strażacy oraz mieszkańcy, którzy przekazali napoje i przekąski potrzebne podczas trudnych działań gaśniczych.
Wsparcie przekazały:
W piątek, 8 maja wieczorem strażacy z OSP Ryki wyruszyli w kierunku Puszczy Solskiej, aby dostarczyć zebrane produkty uczestnikom akcji gaśniczej.
Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna, pożar został już opanowany i nie rozprzestrzenia się dalej. Obecnie działania służb skupiają się na dogaszaniu oraz przelewaniu pogorzeliska. Strażacy likwidują także pojedyncze pożary podściółki leśnej.
- To ważna informacja, na którą czekaliśmy. Pożar w Puszczy Solskiej został opanowany i nie rozprzestrzenia się - przekazała Państwowa Straż Pożarna.
OSP KSRG Ryki dziękuje wszystkim jednostkom i instytucjom zaangażowanym w działania oraz mieszkańcom, którzy wsparli akcję zbiórki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze