Trwają zebrania sprawozdawczo-wyborcze w jednostkach OSP na terenie gminy Ryki. Dziś zarząd na nową kadencję wybierali druhowie z Ryk
Kadencja dotychczasowych zarządów OSP dobiegła końca. Pora na nowe wybory. Zwykle zebrania strażackie odbywają się na początku każdego roku, ale tym razem ze względu na pandemię koronawirusa, zebrania przesunięto w czasie.
Teraz, gdy zakażeń jest już mniej można organizować zebrania. Kilka na terenie gminy Ryki już się odbyło. Pierwsze w Owni. Tam na stanowisku prezesa nadal pozostał Jerzy Antolak. Zmian na tych najważniejszych funkcjach w lokalnych OSP nie było również w innych miejscowościach, gdzie odbyły się wybory. W Bobrownikach prezesem pozostał Mariusz Kowalczyk, w Sędowicach Wojciech Piszczyński, w Oszczywilku Mariusz Sączek, w Lasocinie Halina Dębek, w Leopoldowie Tomasz Polak a w Rososzy Roman Grzelak.
Dziś w swojej strażnicy zebrali się strażacy-ochotnicy z Ryk. Na 94 członków obecnych było 68 osób. Do 9-osobowego zarządu zgłoszono 13 kandydatów. Z ubiegania się o kolejną kadencję zrezygnował dotychczasowy prezes OSP Ryki - Jan Osiak. Tłumaczy to względami osobistymi. Prezesem ryckiej straży był przez ostatnie 13 lat.
9-osobowy zarząd, ma 5 nowych twarzy w porównaniu do dotychczasowego składu. To Krzysztof Miłosz, Jakub Błonka, Sylwester Gransztof, Tomasz Pośpiech i Jarosław Ryszkowski. Oprócz nich w zarządzie znaleźli się Marek Wójcicki, Paweł Pioterczak, Janusz Szyszko, Tomasz Osial. W wyniku wyborów do zarządu nie weszli: Mariusz Ochota, Michał Dąbrowski, Cezary Ochota i Artur Falenta.
Podczas zebrania druhowie wybrali również skład komisji rewizyjnej. Na jej czele stanął Jerzy Gąska. Grzegorz Pielacha został sekretarzem a trzecim członkiem komisji został Ireneusz Kurek.
Nowy zarząd
Marek Wójcicki - prezes
Paweł Pioterczak - wiceprezes-naczelnik
Janusz Szyszko - wiceprezes
Krzysztof Miłosz - sekretarz
Sylwester Gransztof - skarbnik
Jakub Błonka - gospodarz
Tomasz Osial - z-ca naczelnika
Jarosław Ryszkowski - gospodarz Orkiestry Dętej
Tomasz Pośpiech - członek zarządu
Harmonogram pozostałych zebrań sprawozdawczo - wyborczych w jednostkach OSP
Swaty - 20 czerwca - godz. 15
Zalesie - 25 czerwca - godz. 19
Niwa Babicka - 26 czerwca - godz. 18
Bazanów - 27 czerwca - godz. 17
Budki Kruków - 3 lipca - godz. 17
Nowa Dąbia - 4 lipca - godz. 16
Chrustne - 10 lipca - godz 19
Sierskowola - termin nieustalony
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Bakteria coli w zarządzie straży....sraczki niech dostanie ten co wybrał prezesa PGKiM do zarządu
Bakteria coli w zarządzie straży....sraczki niech dostanie ten co wybrał prezesa PGKiM do zarządu