Reklama

OSP w Rykach ma nowego prezesa

Trwają zebrania sprawozdawczo-wyborcze w jednostkach OSP na terenie gminy Ryki. Dziś zarząd na nową kadencję wybierali druhowie z Ryk

Kadencja dotychczasowych zarządów OSP dobiegła końca. Pora na nowe wybory. Zwykle zebrania strażackie odbywają się na początku każdego roku, ale tym razem ze względu na pandemię koronawirusa, zebrania przesunięto w czasie.

Teraz, gdy zakażeń jest już mniej można organizować zebrania. Kilka na terenie gminy Ryki już się odbyło. Pierwsze w Owni. Tam na stanowisku prezesa nadal pozostał Jerzy Antolak. Zmian na tych najważniejszych funkcjach w lokalnych OSP nie było również w innych miejscowościach, gdzie odbyły się wybory. W Bobrownikach prezesem pozostał Mariusz Kowalczyk, w Sędowicach Wojciech Piszczyński, w Oszczywilku Mariusz Sączek, w Lasocinie Halina Dębek, w Leopoldowie Tomasz Polak a w Rososzy Roman Grzelak.

Reklama

Dziś w swojej strażnicy zebrali się strażacy-ochotnicy z Ryk. Na 94 członków obecnych było 68 osób. Do 9-osobowego zarządu zgłoszono 13 kandydatów. Z ubiegania się o kolejną kadencję zrezygnował dotychczasowy prezes OSP Ryki - Jan Osiak. Tłumaczy to względami osobistymi. Prezesem ryckiej straży był przez ostatnie 13 lat.

9-osobowy zarząd, ma 5 nowych twarzy w porównaniu do dotychczasowego składu. To Krzysztof Miłosz, Jakub Błonka, Sylwester Gransztof, Tomasz Pośpiech i Jarosław Ryszkowski. Oprócz nich w zarządzie znaleźli się Marek Wójcicki, Paweł Pioterczak, Janusz Szyszko, Tomasz Osial. W wyniku wyborów do zarządu nie weszli: Mariusz Ochota, Michał Dąbrowski, Cezary Ochota i Artur Falenta. 

Reklama

Podczas zebrania druhowie wybrali również skład komisji rewizyjnej. Na jej czele stanął Jerzy Gąska. Grzegorz Pielacha został sekretarzem a trzecim członkiem komisji został Ireneusz Kurek.

Nowy zarząd

Marek Wójcicki - prezes

Paweł Pioterczak - wiceprezes-naczelnik

Janusz Szyszko - wiceprezes

Krzysztof Miłosz - sekretarz

Sylwester Gransztof - skarbnik

Jakub Błonka - gospodarz

Tomasz Osial - z-ca naczelnika

Jarosław Ryszkowski - gospodarz Orkiestry Dętej

Tomasz Pośpiech - członek zarządu

 

Harmonogram pozostałych zebrań sprawozdawczo - wyborczych w jednostkach OSP

Reklama

Swaty - 20 czerwca - godz. 15

Zalesie - 25 czerwca - godz. 19

Niwa Babicka - 26 czerwca  - godz. 18

Bazanów - 27 czerwca - godz. 17

Budki Kruków - 3 lipca - godz. 17

Nowa Dąbia - 4 lipca - godz. 16

Chrustne - 10 lipca - godz 19

Sierskowola - termin nieustalony

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Sprite - niezalogowany 2021-06-20 00:25:33

    Bakteria coli w zarządzie straży....sraczki niech dostanie ten co wybrał prezesa PGKiM do zarządu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości