W ciągu minionego roku wspierali edukację dzieci i młodzieży, a najbliższe miesiące upłyną pod znakiem wyborów do władz organizacji. Towarzystwo Przyjaciół Stężycy wzięli udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym
Społecznicy zgromadzili się 6 stycznia na Wyspie Wisła, by razem przywitać nowy rok i snuć plany na najbliższe miesiące. Z racji na trwający jeszcze okres świąt Bożego Narodzenia, spotkanie rozpoczął proboszcz parafii Stężyca ks. Jarosław Grzelak od odczytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Był czas na dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. W tym ostatnim aspekcie pomogli uczestnikom goście zebrania – miejscowa dziecięca schola „Nadzieja”, która pod przewodnictwem Doroty Kolbusz, sekretarza TPS, do akompaniamentu Wojciecha Markowskiego wykonała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
Podczas spotkania poprzedni rok podsuwał wójt Stężycy. - Nie był to okres bardzo korzystny dla gminy. Pewne inwestycje przesunęły nam się na bieżący rok – zdradził Zbigniew Chlaściak. Natomiast w kontekście roku bieżącego zapowiedział m.in. zabrania w każdym sołectwie. Do sytuacji Towarzystwa odniósł się natomiast jego prezes. - Jest to ostatnie spotkanie w czasie kadencji tego zarządu. W tym roku na walnym zgromadzeniu wyłonimy nowy zarząd. Zachęcam wszystkich chętnych do kandydowania na prezesa i członków zarządu TPS – oznajmia Jarosław Ptaszek. Wybory zostały zaplanowana na 26 lipca tego roku o godz. 10:30 w kompleksie Wyspa Wiła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze