Reklama

Oszczędzaj wodę w Stężycy. GZUK apeluje!

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Stężycy wzywa do rozsądnego korzystania z wody ze względu na wysokie temperatury i duże zużycie. Nadmierne pobieranie może skutkować przerwami w dostawach oraz pogorszeniem jakości usług. Apel skierowany jest do wszystkich mieszkańców, zwłaszcza w czasie letnim, aby ograniczyli podlewanie i mycie samochodów.

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Stężycy zwraca się do mieszkańców z prośbą o oszczędne korzystanie z wody. Powodem jest bardzo duże zużycie oraz utrzymujące się wysokie temperatury.

Jak informuje GZUK, długotrwałe pobieranie wody w nadmiernych ilościach może doprowadzić do przerw w jej dostawie. Może też pogorszyć się jakość usług związanych z dostarczaniem wody do domów.

Apel dotyczy wszystkich mieszkańców gminy. W okresie letnim zakład prosi o ograniczenie zużycia wody do celów innych niż codzienne potrzeby domowe.

Reklama

Chodzi między innymi o podlewanie i zraszanie trawników, klombów oraz ogródków warzywnych, podlewanie upraw działkowych, rolnych i sadowniczych, podlewanie szklarni i tuneli foliowych, a także mycie samochodów.

Służby komunalne zaznaczają, że rozsądne gospodarowanie wodą może pomóc uniknąć problemów z jej dostępnością w czasie upałów.

Źródło: Gmina Stężyca Aktualizacja: 07/05/2026 13:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości