Reklama

Pięć dni w koszarach

Poznawali tajniki wojskowości

Uczniowie ZS im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie - Brzozowej wzięli udział w obozie wojskowym zorganizowanym przez Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie. Podczas pobytu w koszarach dęblińskiej twierdzy młodzi adepci wojskowości przeszli szkolenie strzeleckie, taktyki, terenoznawstwa, rozpoznania wojskowego, łączności, pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło zajęć z obrony przeciwlotniczej i ochrony przed bronią masowego rażenia. - Na takie zajęcia czekaliśmy od dawna, bo coś takiego nie zdarza się na co dzień. Posługiwanie się bronią nie było czymś nowym, jednak warunki skoszarowania na terenie jednostki wojskowej, jak i całodzienne obcowanie z bronią wymagało nabycia nowych kompetencji - mówi Jakub Jurkiewicz

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości