Agata Kornhauser-Duda dzisiaj spotkała się z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Dąbi. Okazją był tegoroczny jubileusz 100-lecia tej organizacji
U progu świetlicy w Starej Dąbi Pierwszą Damę przywitał burmistrz Ryk. - To dla nas miła niespodzianka a jednocześnie zaszczyt i honor gościć tutaj w Starej Dąbi Pierwszą Damę RP - oznajmił Jarosław Żaczek, wręczając bukiet kwiatów. - Cieszę się, że jest pan burmistrz, bo to znaczy, że głos kobiet tutaj jest słyszalny - mówiła Agata Kornhauser-Duda.
100 lat zaangażowania
KGW w Starej Dabi powstało w 1920 roku. - Celem naszego Koła jest kultywowanie szeregu działalności lokalnej i tradycji oraz kultywowanie regionalnych talentów - mówi przewodnicząca Bożena Jasek-Pudło. Jedną z takich osób jest Janina Ostrzyżek, która Pierwszej Damie zaprezentowała kilka swoich wierszy.
KGW w Starej Dąbi obecnie liczy 52 członkinie. Jego motto brzmi: "Trzeba tak żyć, żeby pozostawić ślad po sobie i chociaż w małej części zmienić świat na lepszy". Pierwsza Dama w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim członkiniom za ich zaangażowanie i prężna działalność od 100 lat.
KGW- polski fenomen
- Poprosiłam ks. Andrzeja, (ks. Andrzej Sochal, dyrektor katolickiego Radia Podlasie - przyp. red.), żeby znalazł takie Koła, które warto wesprzeć i docenić i stąd moja obecność w Starej Dąbi - wyjaśnia Agata Kornhauser-Duda. - To naprawdę piękny, malowniczy zakątek Polski. jestem zachwycona ta okolicą - dodaje. Pierwsza Dama przyznała, że w ciągu ostatnich 5 lat miała okazje lepiej poznać funkcjonowanie KGW. - Uświadomiłam sobie, że jest to absolutnie polski fenomen. Pierwsze Koła powstawały 150 lat temu i one cały czas działają, rozwijają się a w ostatnich latach przeżywają swój rozkwit. Cały czas wypełniają ponadczasowe zadania, które nigdy nie stracą na swojej aktualności, czyli budowanie wspólnoty, wsparcie rodzin, edukacja, dzielenie się doświadczeniem - wylicza Pierwsza Dama.
Lokalne pierogi na stole
W uznaniu zasług KGW w Starej Dąbi i na pamiątkę spotkania Pierwsza Dama przekazała gospodyniom z Dąbi biało-czerwoną flagę od prezydenta Andrzeja Dudy, która jest wręczana najbardziej zasłużonym instytucjom i osobom.
Panie z Dąbi zrewanżowały się Pierwszej Damie poczęstunkiem. Zaserwowały tradycyjne lokalne pierogi o różnym nadzieniu. Agata Kornhauser- Duda wpisała się również do księgi pamiątkowej. - Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy, ale tym razem w Pałacu Prezydenckim - zwróciła się do pań z KGW w Starej Dąbi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ta pani coś mówi??? Nie wierzę...
Kule w nią
Mnie ciekawi inna rzecz: kiedy "Dabia Stara" stala sie "Stara Dabia". Kiedys byla tylko Dabia, pozniej w miare rozbudowy zaczeto rozrozniac jako Dabia Stara i Dabia Nowa. Dlaczego nazwa historayczna zostala tak udziwniona? Podobny zabieg spotkal "Zadybie Stare" Historyczna nazwa to Zadybie pozniej jak rozdzielono je na dwie czasci bylo Zadybie Stare i Zadybie Nowe i nagle jakies kolesie z administracji postanowily zrobic jakies sztuczne twory. I nawet nikt nie protestowal. Czemu ludzie na wszystko sie zgadzacie kiedy wam tak wydziwiaja urzedasy
Żaczek boi się chyba o reelekcję na stołek, skoro ściąga różnych oficjeli do Ryk i okolic.
a co tam czarnuchy robią???????????? no postarał się pisiorek burmistrz sciagnął niemą dame, a baby się cieszą , co ona dla was zrobiła w ciągu 5 lat ???? zastanówcie się kobity ??????? i znów koła gospodyń uczestniczą w propagandzie ,
Nie warto kometować tych wpisów.... Pozdrawiam
Żygać się już chce tymi szopkami co odstawia PiS. I to za nasze pieniądze. Duduś wie, że jego dni w pałacu prezydenckim są policzone wiec angażuje wszystkich do wciskania narodowi ciemnoty
nie warto komentować co robi władza bo białoruś
Czytając te komentarze nie wiem skąd w ludziach tyle nienawiści
nienawiśc mamy z Pisu i trzeba tez rozróżniac nienawiśc od krytyki ,nasmiewania itp Kazdy widzi jak to "dama"1sza
Gość - niezalogowany
2020-07-07 11:37:08
Chcesz zobaczyć seans nienawiści, włącz TVP1 o 19.30.
Tak to jest jak jeden kurdupel z nieudanem zycie potrafi zjednoczyc innych niudacznikow zyciowych ktorzy w normalnym swiecie na wolnym rynku nie potrafia funkcjonowac bez pomocy od innych. Tak to jest jak ktos nie mial glowy do nauki w szkole musi zalezec od tego co panstwo ukradnie zaradnym i da niudacznikom. Nie jest zadnym sekeretem ze wiekszosc elektoratu partii PIS to pokolenie wychowane w komunie ktore nigdy nic w zyciu nie zrobilo -a robilo to co im kiedys system narzucil a dzisiaj Kurdupel- ktory nie potrafi sie odnalezc w wolnym kraju, ktory musi funkcjowac w kraju zakazow, nakazow narzuconych przez jedyna sluszna partie.
pamietajcie małe miasteczka i wsie to tacy ludzie jak PO lewica komuna ,psl -Mazowiecki Tusk Geremek Kwasniewski itp dali Wam to co macie teraz nowoczesne wsie ,samochody ,biznesy , anie JAruś który zawsze stawał bykiem , nawet tez beeeeeeee kościół kiedysś był za liberałami bo wiedział ze tylko tak moze miec korzyc w nowej Polsce , wiec głosujcie na Trza , bo on i UNIA która nas wydzwigneła tylko nam moze pomóc. a nie jakis PIS populista i rozdawnictwo ma krótkie nogi
Nie wiem, co kobieta z wielkiego miasta robi na wsi. One tego tematu ogarniają. Teraz z Innej beczki. Jestem za kulturą dyskusji w każdej sprawie, lecz autorem "hejtu" na "poziomie państwowym" jest właśnie PiS i to do nich wróciło (nie popieram). Drodzy wyborcy, czy pamiętacie jeszcze np. hejt na Komorowskiego 5 lat temu? . Jeśli nie, to szkoda...... Macie najwyraźniej krótką lub/i wybiórczą pamięć.
@gość
Naucz się pisać poprawnie, stosować znaki interpunkcyjne, bo żal na to patrzeć i psuć sobie wzrok próbując rozszyfrować Twoją pisaninę.
Zarówno PiS,PO, jak i reszta partii mają Polaków w 4 literach i przypominają sobie dopiero przy okazji jakichś wyborów kiedy są potrzebne maszynki do głosowania, żeby jeden z drugim siadł na stołek. Nic nigdy nie zrobili dobrego, chyba że dla siebie, ciągle jakieś afery, dotąd nie rozliczono żadnych afer z udziałem ich przeciwników, powstają tylko jakieś komisje śledcze itp, żeby zamydlić oczy społeczeństwu i się nachapać za zasiadanie w tych komisjach.
Jedni na pasku Waszyngtonu, a drudzy Brukseli/Berlina/Rosji.
to wyprowadz sie na kosmos tam nie bedzie a ni tych a ni innych jak nie rozumiesz polityki
do gość 2020-07-08 09:23:10 Skoro nie potrafisz czytac zdan bez nakow interpunkcyjnych to znaczy ze nie nalezysz do ludzi inteligentnych. Czlowiek inteligentny przeczyta tekst z literami przestawionymi w kazdynym wyrazie, a skoro ty juz nie radzisz sobie na poziomie interpunkcji - to wspolczuje ci czlowieku rozgarniety inaczej!
Człowiek inteligentny zna zasady poprawnej pisowni i nie zasłania się jakimiś pseudonaukowymi pierdołami.
a ja bede pisał jak chciał i on tez niech pisz e jak che
Twoje zachowanie można podsumować następująco: "Na złość babci odmrożę sobie uszy". Nikomu tym nie zaimponujesz, tylko się sam ośmieszasz.
Ta pani coś mówi??? Nie wierzę...
Kule w nią
Mnie ciekawi inna rzecz: kiedy "Dabia Stara" stala sie "Stara Dabia". Kiedys byla tylko Dabia, pozniej w miare rozbudowy zaczeto rozrozniac jako Dabia Stara i Dabia Nowa. Dlaczego nazwa historayczna zostala tak udziwniona? Podobny zabieg spotkal "Zadybie Stare" Historyczna nazwa to Zadybie pozniej jak rozdzielono je na dwie czasci bylo Zadybie Stare i Zadybie Nowe i nagle jakies kolesie z administracji postanowily zrobic jakies sztuczne twory. I nawet nikt nie protestowal. Czemu ludzie na wszystko sie zgadzacie kiedy wam tak wydziwiaja urzedasy