29 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana III Sobieskiego w Sobieszynie był dniem podsumowującym pracę nad ekologicznym projektem finansowanym z WFOŚiGW w Lublinie. Uczniowie klas 1-3, 4-8 i LO uczestniczyli w Pikniku Ekologicznym w ramach którego, brali udział w sprzątaniu świata, uczestniczyli w konkursach ekologicznych przygotowanych przez p.M.Wójtowicz. Uczniowie klas 1-3 świetnie poradzili sobie z kartami pracy dotyczącymi dbania o środowisko oraz zapobieganiu powstawania odpadów ich segregacji i recyklingu. Klasy starsze zmagały się z nieco trudniejszymi testami i pracami praktycznymi. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Przerwy między konkursami umilał wspólny śpiew i taniec. W między czasie sadzone były krzewy i drzewa na terenie szkoły, które utworzą mini park. Na zakończenie pikniku ekologicznego na uczestników czekał super poczęstunek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze