17 piłkarzy wzięło udział w pierwszym treningu MKS-u Ryki po ponad dwumiesięcznej przerwie związanej z koronawirusem najbliższe dwa tygodnie
- U chłopaków było widać radość, że mogli wrócić do treningu, że mogli spotkać się, poćwiczyć i pograć na normalnej murawie - mówi Sebastian Kozdrój, trener MKS-u Ryki. - Widać też było, że ten długi rozbrat z futbolem odcisnął swoje piętno i trochę było widać brak czucia piłki. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy spokojnie wchodzić w reżim treningowy. Później będziemy zwiększać obciążenia, żeby dobrze przygotować się do początku rozgrywek w sezonie 2020/21. Wiemy, że nasza liga będzie liczyć więcej drużyn, bo 18 i w związku z tym będą też większe obciążenia.
W zajęciach na ryckim stadionie wzięło udział 16 piłkarzy MKS-u Ryki oraz gościnnie Jakub Kałaska, wychowanek klubu z Ryk, obecnie grający w drużynie Resovii Rzeszów.
- W związku z koronawirusem Kuba zajęcia szkolne ma zdalnie prowadzone i wrócił do domu rodzinnego - informuje Sebastian Kozdrój. - Z że chciał z nami trochę potrenować, to dlaczego nie. Jest naszym wychowankiem, a może w przyszłości zasili szeregi naszego zespołu? Na tych pierwszych zajęciach zabrakło kilku chłopaków, jak Bartek Bułhak, Kamil Leonarcik, Damian Darnia, Hubert Taradyś, Piotr Walasek, czy Tomek Kuchnio. Są to jednak nieobecności usprawiedliwione, spowodowane urazami, bądź jakimiś sprawami osobistymi. Niemniej cieszy mnie tak duża frekwencja na pierwszych zajęciach i mam nadzieję, że tak będzie na następnych treningach. Tym bardziej, że jest to większości bardzo młody zespół, który musi jeszcze wiele się uczyć. Z każdym treningiem ich umiejętności rosną i to bardzo mnie cieszy.
W związku ze zwiększoną liczbą zespołów w lubelskiej "okręgówce" (przypomnę, że będzie ich 18) będzie też więcej meczów, a sam sezon rozpocznie się dużo wcześniej.
- Co prawda kalendarza rozgrywek jeszcze nie ma, ale mówi się, że V liga może wystartować już w pierwszy weekend sierpnia (01-02.08. - przyp. aut.) - mówi Sebastian Kozdrój. - Czasu na odrobienie zaległości spowodowanych koronawirusem mamy więc mało. Tym bardziej, że w związku ze zwiększoną liczbą drużyn w "okręgówce" będzie też większa liczba zespołów spadających. Trzeba być dobrze przygotowanym, żeby spokojnie zająć miejsce co najmniej w środku tabeli.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
I co im to da? Nagle będą mistrzami?
Wierzę że zdobędą mistrzostwo swiata
I co im to da? Nagle będą mistrzami?
Wierzę że zdobędą mistrzostwo swiata