Trwa wymiana taboru w ryckim PKS-ie. Kilka dni temu przed dworzec zajechały dwa nowe volkswageny i dwa fordy
Kosztowały w sumie blisko 800 tysięcy złotych brutto. Gmina spółka będzie mogła odzyskać podatek VAT. Samochody zostały zakupione w formie pożyczki leasingowej. Na początek trzeba było wpłacić 20% wartości pojazdów. - Teraz będziemy spłacać miesięczne raty. Mam nadzieję, że sami powinniśmy poradzić sobie ze spłatami bez pomocy gminy - mówi prezes Ryszard Nowak. Wcześniej rada miejska zdecydowała o przekazaniu 600 tys. zł na pomoc dla PKS Ryki, m.in. na remont dworca i właśnie wymianę taboru.
To nie koniec dobrych wieści. Niebawem do Ryk powinny przyjechać kolejne dwa nowe busy. - W lutym nasz tabor wzbogaci się również o duży autobus iveco z 55 miejscami, a w maju 59-osobowy - oznajmia Nowak. Prezes chciałby też, jeszcze w tym roku kupić dwa większe autobusy. Prawdopodobnie używane 4-5 letnie.
Rycki PKS do tej pory dysponował 26 różnymi pojazdami. Większość z nich to starocie. Najstarszy ma 34 lata. - Te w najgorszym stanie już oddaliśmy do kasacji, a następne są przygotowywane, bo nie nadają się do eksploatacji. Według mnie należałoby wymienić 2/3 floty, którą posiadamy, żeby można było mówić o normalnym standardzie przewożenia pasażerów - podkreśla prezes Nowak.
Komfort pasażerów to jedno. Klimatyzacja w lecie, "normalne grzanie" zimą. W zakupionych samochodach nie będzie z tym problemu. Druga sprawa, to bezpieczeństwo podróżnych i ekonomia. - Takie busy spalają ok. 10 l paliwa, a te, których do tej pory używaliśmy, trzy razy więcej. Rachunek ekonomiczny jest oczywisty. Jestem pewny, że koszty eksploatacji będą nieporównywalne z dotychczasowymi na naszą korzyść - mówi prezes PKS Ryki.
Jednocześnie z wymianą taboru trwa modernizacja dworca. - Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się dokończyć modernizację dworca oraz najbliższego jego otoczenia - oznajmia szef PKS Ryki. Wszystko po to, żeby przyciągać do siebie jak najwięcej podróżnych. - Mamy dane, które pokazują, że coraz więcej ludzi korzysta z naszych usług - informuje prezes.
Spółka otrzymała wsparcie z rządowego programu na odtwarzanie lokalnych połączeń komunikacyjnych. - To pokazało społeczeństwu, że może być inaczej - zaznacza Ryszard Nowak, który zakłada rozszerzenie działalności spółki pod kątem gmin z innych powiatów.
Pozytywnie nie tylko władze spółki, ale również burmistrz Ryk oceniają akcję darmowych kursów autobusów w dzień Wszystkich Świętych. PKS przewiózł w tym dniu ok. 1100 osób. - Sprawdziło się to i myślę, że akcja będzie kontynuowana w kolejnych latach. Jesteśmy otwarci na uwagi. Już teraz wiadomo, że w okolicach południa, kiedy jest odprawiana główna msza na cmentarzu, potrzeba zwiększyć ilość kursów i to zrobimy - zapowiada Jarosław Żaczek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
w mysleniu PKS komuna komuna komuna , żadna kasa czy z Państwa czy gminy nie zastąpi menadżerskiego myślenia
Bede polaczenia w dogodnych godzinach przyjazadu do Ryk i wyjazdu ludzie beda korzystac -nie kazdy ma samochod, wiecej ludzi stadszych bedzie mogla samodzielnie pojechac do Ryk nie czakajac na wnuki czy dzieci, a poza tym wiecej polaczen wiecej ludzi skorzysta- bo dzisiaj parkowanie w Rykach zaczyna byc koszmarem. A poza tym korzystanie z komunikacji miejskiej to tez sposob na socjalizowanie sie ludzi a nie izolowanie.
pozyjemy zobaczymy jak to będzie "bliżej ludzi" i jak dogodne połaczenia i jak sensowne itd ale czarno to widzę , bo znamy juz wiele lat ta instytucję "pks"Ryki
Tylko dlaczego tabor tej marki? Nie bez przyczyny prywatne firmy ktore już kilkanascie lat temu zauwazyly ze lepiej sie oplaca transport busami niż autobusami kupują busy mercedes sprinter 319cdi. Są troche droższe ale w dłuższej perspektywie to się poprostu lepiej oplaca. Wspomnicie mój post gdy się nowe busy zaczną sypać szybciej niż sobie to nawet wyobrażacie
ciekawe ile było ofert zapytań co do kupna ,lizingu tych busów ? jaka analiza była przeprowadzona ?cenowa na rynku ,jaka analiza eksploatacji i serwisowania i gwarancji i dostepnosci częsci itp? i wytrwałości marki i za ile lat zwróci się poniesiony koszt?
Czyli powiedzenie "Jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzi" sie sprawdza, czy sie cos robi czy nic sie nie robi I tak zle.
Bardzo dobrze że kupili , mądry prezes , bardzo mądry . auta w koszty a to że mało palą to mogą dłużej i więcej jeździć na pusto. dzięki temu dłużej przetrwa pks oby do wyborów prezydenckich . Brawo prezesimo brawo .
Bardzo dobrze że kupili , mądry prezes , bardzo mądry . auta w koszty a to że mało palą to mogą dłużej i więcej jeździć na pusto. dzięki temu dłużej przetrwa pks oby do wyborów prezydenckich . Brawo prezesimo brawo .
Jak czytam te wypowiedzi prezesa PKSu i burmistrza, to mam wrażenie, jakbym zapoznawał się z partyjną nowomową i propagandą sukcesu z czasów PRLu. Cytując p. Staszczyka "Jest super, jest super, więc o co Ci chodzi..".
10 litrów a 30 litrów na 100 km. to jest różnica 100 zł licząc olej napędowy po 5zł. Bus robi od 150 do 400 km dziennie. W dwa lata bus się zwraca to niech jeździ 5 lat to itak lepiej niż 30 letni kopciuch. Minister środowiska jeszcze powinien ze 400 tysi dorzucić za ochronę środowiska :)
Rynkiem autobusy się spóźniają. Do szkoły prawie cały czas się spóźniam, i nauczyciele powoli nie chcą mi wierzyć że to przez autobus. Jeżeli ta sytuacja się nie poprawi to ktoś w końcu zaskarży PKS Ryki.
w mysleniu PKS komuna komuna komuna , żadna kasa czy z Państwa czy gminy nie zastąpi menadżerskiego myślenia
Bede polaczenia w dogodnych godzinach przyjazadu do Ryk i wyjazdu ludzie beda korzystac -nie kazdy ma samochod, wiecej ludzi stadszych bedzie mogla samodzielnie pojechac do Ryk nie czakajac na wnuki czy dzieci, a poza tym wiecej polaczen wiecej ludzi skorzysta- bo dzisiaj parkowanie w Rykach zaczyna byc koszmarem. A poza tym korzystanie z komunikacji miejskiej to tez sposob na socjalizowanie sie ludzi a nie izolowanie.
pozyjemy zobaczymy jak to będzie "bliżej ludzi" i jak dogodne połaczenia i jak sensowne itd ale czarno to widzę , bo znamy juz wiele lat ta instytucję "pks"Ryki