Reklama

Podzielili się z seniorami darem serca

Tuż przed świętami wolontariusze z Ryk odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Leopoldowie. Przywieźli świąteczne prezenty

- Lubię pomagać - mówi Katarzyna Butrym z Ryk. Po raz kolejny zorganizowała akcję charytatywną "Zajączek dla Seniora". Do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej trafiły dary od ludzi dobrej woli. - Bardzo się cieszę. Są koce, skarpety, środki czystości i żywność - wylicza dyrektor Justyna Szabłowska. Wcześniej listę najpotrzebniejszych artykułów sporządziła dla pani Katarzyny. Ruszyła zbiórka. W krótkim czasie udało się zebrać "górę" darów. - Nie zastanawiałem się ani chwili, żeby przyłączyć się do tej akcji - przyznaje Adam Kałaska, który jako jeden z wielu przedsiębiorców wsparł inicjatywę.

Z pomocą ruszyli również uczniowie ryckich szkół. - Zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy, środków higieny oraz chemicznych - mówi Kinga Janiszek. Do akcji chętnie włączyli się uczniowie i nauczyciele przynosząc dary. - Zorganizowaliśmy też loterię fantową, z której dochód przeznaczyliśmy na ten cel - dodaje przewodnicząca samorządu uczniowskiego w I LO w Rykach. - Nasza szkoła jest chętna do niesienia pomocy potrzebującym. Organizujemy wiele akcji charytatywnych i jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy - oznajmia Aleksandra Maraszek, przewodnicząca wolontariatu przy I LO w Rykach.

Reklama

Podczas finału akcji, z koncertem wystąpiła schola Niebieskie Owieczki, działająca przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach. - Chcieliśmy przywieźć trochę uśmiechu, słońca i życzenia - mówi Weronika Falenta Brodowska, opiekunka scholi. Seniorzy nie kryli wzruszenia podczas występu dzieci. - Mamy nadzieję, że koncert przyczynił się do tego, że w sercach zrobiło się wszystkim radośniej - dodaje pani Weronika. Na zakończenie wszyscy pensjonariusze otrzymali od młodych artystów wiosenne tulipany.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości