Reklama

Pokazali jak nie marnować żywności

Najlepsze pomysły na zagospodarowanie resztek jedzenia zostały nagrodzone. Szkoła Podstawowa w Czernicu podsumowała konkurs plastyczny "Jestem świadomym konsumentem. Nie marnuję żywności"

Zabawa byłą adresowana do wszystkich klas placówki. Pomysł na jej zorganizowanie wynikał z potrzeby czasu. - Każdego roku na świecie wyrzuca się tony pełnowartościowej żywności, podczas gdy miliardy ludzi umiera na skutek niedożywienia. To niewątpliwie ogromny problem społeczny, ekonomiczny i ekologiczny, dostrzegalny na każdym etapie łańcucha żywnościowego. Czas to zmienić i zastanowić się, co my sami we własnym domu możemy zrobić, by ograniczyć marnowanie żywności i tym samym przyczynić się do ochrony naszej planety - mówią organizatorzy Aneta Dębek i Anna Kłusek.

Nauczycielki postanowiły zachęcić dzieci i młodzież, by za pomocą plakatu zaproponowały sposoby zagospodarowywania żywności i poprzez taką formę wyrazu promowały oszczędność w gospodarowaniu jedzeniem. Praca mogła być wykonana na kartce formatu A3 (klasy I - IV) lub na brystolu o formacie A2 (klasy V - VIII). Technika wykonania została pozostawiona dowolności uczestników.

Reklama

W efekcie do oceniających wpłynęło wiele prac, z których komisja wyłoniła po trzy najlepsze w obu kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I -I V pierwsze miejsce uzyskał Adam Kłusek (uczeń klasy III) i Michał Majek (uczeń klasy IV). Drugie miejsce nie zostało przyznane. Natomiast trzecie zdobyła Wiktoria Mróz (uczennica klasy IV).

W kategorii klas V - VIII wyniki były następujące. Miejsce pierwsze zajęła praca Sylwii Szustek (uczennicy klasy VIII) i Julii Gajownik (uczennicy klasy VI). Drugą lokatę uzyskał Filip Gajownik (uczeń klasy V), a trzecią Łucja Sobiech (uczennica klasy VII).

Reklama

Wszyscy laureaci otrzymali ufundowane przez szkołę nagrody.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości