Najlepsze pomysły na zagospodarowanie resztek jedzenia zostały nagrodzone. Szkoła Podstawowa w Czernicu podsumowała konkurs plastyczny "Jestem świadomym konsumentem. Nie marnuję żywności"
Zabawa byłą adresowana do wszystkich klas placówki. Pomysł na jej zorganizowanie wynikał z potrzeby czasu. - Każdego roku na świecie wyrzuca się tony pełnowartościowej żywności, podczas gdy miliardy ludzi umiera na skutek niedożywienia. To niewątpliwie ogromny problem społeczny, ekonomiczny i ekologiczny, dostrzegalny na każdym etapie łańcucha żywnościowego. Czas to zmienić i zastanowić się, co my sami we własnym domu możemy zrobić, by ograniczyć marnowanie żywności i tym samym przyczynić się do ochrony naszej planety - mówią organizatorzy Aneta Dębek i Anna Kłusek.
Nauczycielki postanowiły zachęcić dzieci i młodzież, by za pomocą plakatu zaproponowały sposoby zagospodarowywania żywności i poprzez taką formę wyrazu promowały oszczędność w gospodarowaniu jedzeniem. Praca mogła być wykonana na kartce formatu A3 (klasy I - IV) lub na brystolu o formacie A2 (klasy V - VIII). Technika wykonania została pozostawiona dowolności uczestników.
W efekcie do oceniających wpłynęło wiele prac, z których komisja wyłoniła po trzy najlepsze w obu kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I -I V pierwsze miejsce uzyskał Adam Kłusek (uczeń klasy III) i Michał Majek (uczeń klasy IV). Drugie miejsce nie zostało przyznane. Natomiast trzecie zdobyła Wiktoria Mróz (uczennica klasy IV).
W kategorii klas V - VIII wyniki były następujące. Miejsce pierwsze zajęła praca Sylwii Szustek (uczennicy klasy VIII) i Julii Gajownik (uczennicy klasy VI). Drugą lokatę uzyskał Filip Gajownik (uczeń klasy V), a trzecią Łucja Sobiech (uczennica klasy VII).
Wszyscy laureaci otrzymali ufundowane przez szkołę nagrody.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze