Dzięki staraniom dęblińskiego samorządu, Ochotnicza Straż Pożarna Dęblin – Masów pozyskała blisko pół miliona złotych na kapitalny remont. Remiza przejdzie gruntowną termomodernizację, która sprawi, że będzie nie tylko nowoczesna, ale i ekologiczna.
Ochotnicy z OSP Dęblin – Masów mają powody do radości. Jednostka otrzymała 499 000 zł dofinansowania z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To zastrzyk finansowy, który pozwoli na realizację zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku remizy OSP Dęblin – Masów”.
Celem inwestycji jest znaczące obniżenie kosztów eksploatacji budynku oraz zwiększenie jego funkcjonalności. Zakres prac jest szeroki i obejmuje podstawowe elementy wpływające na oszczędność energii:
Kompleksowe docieplenie: Obejmować będzie ściany zewnętrzne, fundament oraz strop.
Wymiana na nowe: Wymieniona zostanie cała stolarka okienna i drzwiowa, a także bramy garażowe.
Modernizacja systemów: Przeprowadzona zostanie modernizacja centralnego ogrzewania (c.o.).
Nowoczesne oświetlenie: Na drugiej kondygnacji stare oświetlenie zostanie zastąpione energooszczędnym.
Własny prąd: Ważnym elementem ekologicznym będzie montaż instalacji fotowoltaicznej.
Całkowita wartość zadania to 500 000 zł. Wkład własny OSP wyniósł jedynie 1 000 zł, co pokazuje, jak skuteczne było zaangażowanie miasta w pozyskanie środków zewnętrznych.
Dofinansowanie rozłożyło się na dwa główne strumienie:
- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 406 635,10 zł
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie: 92 364,90 zł
– Dzięki zaangażowaniu miasta Dęblin udało się Ochotniczej Straży Pożarnej Dęblin – Masów otrzymać dofinansowanie – podkreślają władze miasta, ciesząc się z sukcesu.
Inwestycja nie tylko poprawi warunki pracy strażaków ochotników i ich gotowość bojową, ale także pozwoli na oszczędności, które w przyszłości będzie można przeznaczyć na inne potrzeby jednostki.
fot. OSP Dęblin-Masów
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze