W czwartek, 11 grudnia, na drogach całego powiatu ryckiego policjanci przeprowadzili szeroką akcję pod nazwą Trzeźwość. Działania miały poprawić bezpieczeństwo i wyeliminować z ruchu osoby, które prowadziły po alkoholu lub narkotykach. Kontrole odbywały się zarówno na głównych trasach, jak i na mniejszych, lokalnych drogach.
W akcji wziął udział także Oddział Żandarmerii Wojskowej z Lublina, który wspierał policjantów w sprawdzaniu trzeźwości kierowców. Mundurowi podkreślali, że celem działań było przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.
Policja przypominała, że nawet mała ilość alkoholu osłabia koncentrację, spowalnia reakcje i utrudnia ocenę sytuacji na drodze. To mogło prowadzić do groźnych zdarzeń. - Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego - apelowali funkcjonariusze.
Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
Sąd musi orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Kierowca ma obowiązek wpłacić świadczenie na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wysokość świadczenia to od 5 do 60 tysięcy złotych.
- Apelujemy o przestrzeganie przepisów i odpowiedzialne zachowanie na drodze - bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich - podkreślał aspirant Łukasz Filipek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze