W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami policja przypomina o konieczności pomocy osobom starszym, samotnym i bezdomnym. Coraz częściej funkcjonariusze interweniują w przypadkach zagrożenia wychłodzeniem, szczególnie w powiecie ryckim. Wspólnie ze służbami socjalnymi prowadzą działania mające na celu ochronę zdrowia i życia najbardziej narażonych.
W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami policja apeluje o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na osoby, które mogą być narażone na wychłodzenie. Szczególnie zagrożone są osoby starsze, samotne, chore, bezdomne oraz znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.
„Niska temperatura stanowi poważne zagrożenie, zwłaszcza dla osób starszych, samotnych, bezdomnych, schorowanych oraz tych, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej” - przypominają funkcjonariusze.
Tylko wczoraj policjanci otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące osób mogących znajdować się w niebezpieczeństwie. W jednym z przypadków, na terenie Ryk, dzięki czujności sąsiadki funkcjonariusze przy wsparciu strażaków weszli do mieszkania 50-latki, z którą nie było kontaktu. Kobieta źle się czuła i nie mogła samodzielnie otworzyć drzwi, na miejsce wezwano więc zespół ratownictwa medycznego, który udzielił jej pomocy.
Kolejne zgłoszenia pochodziły od pracowników socjalnych ośrodków pomocy społecznej i dotyczyły terenów gminy Nowodwór oraz gminy Ryki. Policjanci sprawdzili miejsca zamieszkania - na szczęście w tych domach było ciepło i mieszkańcy nie potrzebowali pomocy medycznej.
„Dziś oraz w kolejnych dniach funkcjonariusze będą kontynuować działania związane z pomocą osobom narażonym na wychłodzenie i inne zagrożenia dla życia i zdrowia. Zadania te realizowane są wspólnie z pracownikami socjalnymi ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu ryckiego” - informuje policja.
Policja przypomina, aby w przypadku zauważenia osób potrzebujących pomocy niezwłocznie kontaktować się z numerem alarmowym 112.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze