Reklama

Policjanci podsumowali miniony rok pracy

W środę w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Rykach odbyła się narada służbowa

W pierwszej kolejności komendant powiatowy insp. Kazimierz Kula podsumował rok pracy policjantów pionu prewencji i ruchu drogowego odnosząc się do poziomu uzyskanych wyników w porównaniu do lat ubiegłych. Podkreślił, iż powiat rycki osiągnął najwyższy w województwie wskaźnik wykorzystania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców. Ponadto nastąpiła duża poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która przejawiała się najniższym wskaźnikiem od 6 lat liczby wypadków drogowych, ich ofiar i kolizji.

Dalsza część odprawy dotyczyła pracy policjantów pionu kryminalnego. Tę tematykę referował naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Piotr Długaszek, który omówił wyniki osiągane w poszczególnych kategoriach podkreślając wysoki poziom wykrywalności przestępstw szczególnie uciążliwych społecznie.

Reklama

Podsumowując odprawę głos zabrał zastępca komendanta wojewódzkiego podinsp. Olgierd Oleksiak, który złożył podziękowania za osiągnięte wyniki oraz wysoki poziom pracy ryckich mundurowych i pracowników cywilnych, które przekładają się na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował też zaproszonym gościom za tak ważną współpracę i pomoc w realizacji ustawowych obowiązków.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali za profesjonalną służbę i realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie powiatu ryckiego.

Reklama

Dodatkowo burmistrz Ryk Pan Jarosław Żaczek przekazał na ręce komendanta powiatowego trzy urządzenia kontrolno-pomiarowe służące do badania stanu trzeźwości, które policjanci będą wykorzystywać w codziennej służbie.

W naradzie uczestniczyli także: starosta rycki Dariusz Szczygielski, przedstawiciel burmistrz Dęblina Justyna Ochota,  wójt gminy Kłoczew Zenon Stefanowski, wójt gminy Ułęż Barbara Pawlak, wójt gminy Nowodwór Zenon Piotrowski, wójt gminy Stężyca Zbigniew Chlaściak oraz zastępca prokuratora rejonowego Damian Petruk. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli związków zawodowych policjantów i pracowników cywilnych. Uczestniczyli w niej policjanci i pracownicy ryckiej komendy i dęblińskiego komisariatu.

Reklama

 

 

 

aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości