Reklama

Policjanci z Ryk i Dęblina znowu oddali krew – mobilna akcja w Starej Dąbi zasiliła bank krwi

Policjantki i policjanci z Ryk i Dęblina kolejny raz wsparli akcję krwiodawstwa, organizowaną w świetlicy w Starej Dąbi. Podczas wydarzenia, prowadzonego pod hasłem „Łączy nas krew, która ratuje życie – bo tętni w nas dobro”, oddano kolejne litry krwi na potrzeby systemu ratownictwa medycznego.

Policjanci wspierają akcję oddawania krwi w Starej Dąbi

W poniedziałkowy poranek w budynku świetlicy w Starej Dąbi uruchomiono mobilne centrum krwiodawstwa. To już kolejna taka akcja, w której udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rykach oraz z Komendy Policji w Dęblinie.

Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Łączy nas krew, która ratuje życie – bo tętni w nas dobro”, a jego głównym celem było pozyskanie krwi – leku ratującego życie – od osób chętnych do niesienia pomocy. Policjantki i policjanci po raz kolejny udowodnili, że gotowi są nie tylko do służby, ale również do bezinteresownego wsparcia potrzebujących.

Reklama

Kto może oddać krew i zostać dawcą szpiku?

Organizatorzy akcji przypominają, że każda pełnoletnia osoba w wieku od 18 do 65 lat, która waży minimum 50 kilogramów i posiada przy sobie dokument tożsamości, może zostać honorowym dawcą krwi. Osoby zakwalifikowane do oddania krwi mogą jednocześnie zostać wpisane do rejestru dawców szpiku kostnego.

Wszystkim zainteresowanym przypomina się, że oddanie krwi jest bezpłatne, a może realnie uratować ludzkie życie.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/06/2025 15:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości