Ustawiona w holu ryckiej komendy świeci przykładem w ciemności. Oprócz tradycyjnych bombek, światełek, łańcuchów znalazły się na niej elementy odblaskowe przeznaczone dla mieszkańców. Każdy może przyjść i wziąć taki element dla siebie
Jak ważne jest, aby pieszy był widoczny na drodze, policjanci mieli okazję przekonać się już niejednokrotnie. Niestety, zbyt często interweniują na miejscu wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Chcąc podkreślić znaczenie noszenia odblasków, policjanci z Ryk wyszli z inicjatywą odblaskowej choinki. Drzewko promujące bezpieczeństwo na drodze stanęło w w holu komendy.
- Zachęcamy i zapraszamy pieszych i rowerzystów, aby przyszli do nas i po prostu wzięli wybrany odblask dla siebie, bądź innej osoby. Dzięki temu być może podarujemy na Święta swoim bliskim najcenniejszy prezent, czyli życie - oznajmia asp. sztab. Agnieszka Marchlak. Mundurowi apelują przy tym, aby zerwane z drzewka odblaski trafiły w widoczne miejsca na ubraniach, a nie do kieszeni, czy do szuflady.
- Pamiętajmy, że o zmroku, przy złych warunkach atmosferycznych, pieszy ubrany w ciemną garderobę widziany jest przez kierującego pojazdem dopiero z około 20 metrów. Efektem tego jest to, że kierujący niejednokrotnie nie jest w stanie odpowiednio i na czas zareagować. Dlatego zróbmy co w naszej mocy, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Niech przyświeca nam zasada, że noszenie odblasków to nie obciach, to szansa - przestrzega rzecznik ryckiej policji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze