Ponad 3 lata więzienia, wysoka grzywna i nawet 60 tysięcy złotych kary – to konsekwencje, jakie mogą spotkać kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Policjanci z Ryk, wspierani przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowodworze, przeprowadzili działania prewencyjne pod hasłem „Trzeźwość”, łącząc je z kampanią „Bezpieczny kierowca w twojej gminie – jedź bezpiecznie – jedź z głową”.
W ubiegłym tygodniu ryccy funkcjonariusze przeprowadzili lokalne działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „TRZEŹWOŚĆ”, mające na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. Kontrole odbywały się na drogach gminy Nowodwór, a działania wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowodworze.
Podczas akcji policjanci prowadzili również kampanię profilaktyczną pod nazwą „Bezpieczny kierowca w twojej gminie – jedź bezpiecznie – jedź z głową”. W jej ramach kontrolowanym kierowcom wręczano zestawy gadżetów profilaktycznych z hasłem „Bo życie jest lepsze niż picie”.
Policjanci przypominają: nawet niewielka ilość alkoholu pogarsza koncentrację, wydłuża czas reakcji i powoduje błędną ocenę sytuacji na drodze. W związku z tym prowadzenie pojazdu po alkoholu jest przestępstwem i grozi za nie kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat, a także obowiązek zapłaty świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – w wysokości od 5 000 do 60 000 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze