Reklama

Pomóżmy Gabrysiowi w walce z chorobą! Walentynkowa zabawa w Wylezinie

OSP Wylezin zaprasza na charytatywną zabawę walentynkową, której celem jest zebranie funduszy na leczenie Gabrysia Łukasiaka. Mały chłopiec walczy z nowotworem w czwartym stadium, a każda złotówka ma znaczenie.

Już dziś, w sobotę 14 lutego, w Wylezinie odbędzie się zabawa walentynkowa połączona z akcją charytatywną. Dochód z wydarzenia trafi na leczenie małego mieszkańca regionu, Gabrysia Łukasiaka, który zmaga się z poważną chorobą.

Zabawa połączona z pomaganiem

Impreza łączy święto zakochanych, zakończenie karnawału oraz zbiórkę pieniędzy na wsparcie Gabrysia. Organizatorzy zapowiadają muzykę i wspólną zabawę, a przede wszystkim zachęcają do pomocy chłopcu i jego rodzinie. Podczas wydarzenia zagrają zespół Kviatki oraz D-Pump.

Organizatorzy apelują o pomoc

- Witajcie, Kochani! Już w tę sobotę Walentynki, czyli święto zakochanych. To także ostatnia sobota karnawału, a trzeci powód, dla którego musicie być z nami w Wylezinie, to pomoc dla Gabrysia Łukasiaka. Dochód z zabawy zostanie przekazany na leczenie tego małego wojownika, który zmaga się z poważną chorobą - czytamy we wpisie OSP Wylezin - Nie bądźmy obojętni, liczy się każda złotówka -

Reklama

Gabryś walczy z groźnym nowotworem

Historia Gabrysia poruszyła wielu mieszkańców. U chłopca zdiagnozowano neuroblastomę - złośliwy nowotwór w czwartym stadium. Choroba zaatakowała kręgosłup i spowodowała przerzuty do kości oraz szpiku.

Na początku pojawił się ból nogi. Z czasem stał się tak silny, że Gabryś potrzebował mocnych leków opioidowych. Lekarze wdrożyli intensywne leczenie, w tym chemioterapię. Chłopiec został przyjęty do Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Przed Gabrysiem jeszcze długie leczenie: dokończenie chemioterapii, operacja usunięcia guza pierwotnego przy kręgosłupie, radioterapia, immunoterapia, a na końcu specjalistyczna szczepionka przeciwko wznowie choroby. To kosztowny i rozciągnięty w czasie proces, który wymaga wsparcia wielu osób.

Reklama

Wspólna pomoc ma wielką moc

Charytatywna zabawa w Wylezinie to okazja do wspólnego spędzenia czasu i jednocześnie realna pomoc dla Gabrysia oraz jego rodziny. Każda złotówka z wydarzenia zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację.

Organizatorzy zaznaczają, że liczy się każda forma wsparcia. Nawet drobne gesty mogą przybliżyć Gabrysia do zdrowia i powrotu do w miarę normalnego dzieciństwa.

Źródło: twojglos.pl / OSP Wylezin
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości