Co zrobić, żeby ludzie z powiatu ryckiego nie uciekali, żeby chcieli tu zakładać przedsiębiorstwa, pracować, żyć i rozwijać się. O tym dyskutują dziś samorządowcy w Rykach na tle nowej perspektywy unijnych funduszy
Trwają konsultacje społeczne dotyczące podziału środków z budżetu Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-27. Dziś przedstawiciele lubelskiego urzędu marszałkowskiego spotykają się z samorządowcami z terenu powiatu ryckiego, aby przedstawić projekt programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Czekają też na opinie zainteresowanych podmiotów, aby ten program jeszcze uatrakcyjnić. - Chcemy uzyskać informacje, co jeszcze można w tych funduszach europejskich "dołożyć". Może coś jeszcze zostało nie zauważone. Wierzę, że dzięki wskazówkom i opiniom, ten program będzie lepszy i Lubelszczyzna i cała Polska w latach 2022-27 ruszy, jak lamborghini - mówił marszałek Stawiarski.
Podczas krótkiej wizyty, marszałek odniósł się również do głosów, mówiących, żeby Polsce odebrać przyznane fundusze z budżetu UE. - Straszenie nas, że te pieniądze nam się nie należą, bo rzekomo jakieś prawa człowieka są nieprzestrzegane, jakaś praworządność jest nieprzestrzegana, to wielkie nadużycie. Wierzę głęboko, że do tego nie dojdzie i te 2 mld 273 mln euro , które będą na program dla lubelskiego, ich beneficjentami będą nasi mieszkańcy, bo to samorządy mają je dobrze wydać i wiedzą w jaki sposób te pieniądze wydać - mówił marszałek.
Samorządy i zainteresowane podmioty mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie do projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 do końca września.
Planowane operacje o znaczeniu strategicznym
1. Działania wspierające potencjał intelektualny i rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej.
2. Budowanie kompleksowego systemu wsparcia przedsiębiorczości i innowacji .
3. Cyfryzacja usług publicznych, digitalizacja i udostępnienie zasobów oraz podnoszenie
kompetencji cyfrowych.
4. Wsparcie zrównoważonej gospodarki wodnej ukierunkowanie na: poprawę efektywności sieci
wodno-kanalizacyjnej, rozwijanie systemów prognozowania i ostrzegania środowiskowego
oraz wzmocnienie systemu ratownictwa i reagowania na zjawiska ekstremalne.
5. Kompleksowe działania dotyczące infrastruktury gospodarki odpadami, w zakresie wsparcia
przechodzenia na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Działania wspierające usuwanie i
unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest oraz unieszkodliwianie odpadów
medycznych.
6. Przedsięwzięcia zwiększające potencjał przyrodniczy regionu.
7. Działania w zakresie dostosowania do zmian klimatu oraz wspierające infrastrukturę małej
retencji.
8. Kompleksowe działania w obszarze OZE i efektywności energetycznej.
9. Rozwój transportu niskoemisyjnego.
10. Działania z zakresu zrównoważonego systemu transportu (infrastruktura drogowa i kolejowa).
11. Działania w obszarze włączenia społecznego poprzez wsparcie usług społecznych, usług
zdrowotnych, infrastruktury edukacji.
12. Działania wspierające potencjał dziedzictwa kulturowego oraz podnoszące atrakcyjność
turystyczną.
13. Kompleksowe działania wzmacniające integrację społeczno-ekonomiczną oraz z obszaru
pomocy społecznej.
14. Działania z zakresu usług społecznych i środowiskowych.
15. Działania wspierające aktywizację zawodową oraz promocję samozatrudnienia.
16. Działania ukierunkowane na wsparcie instrumentu ZIT i innych instrumentów terytorialnych,
w tym obszarów zmarginalizowanych i miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
mieszkam tu w tym terenie mam ciut kapitału i jestem gejem jak mam tu założyć firme ????sami sobie odpowiedzcie !.
A co ma, do założenia firmy, twoja orientacja seksualna? To jest tylko twoja sprawa. Nikogo to pewnie nie obchodzi.
@g Nie inwestuj w powiecie, w którym radni są zdeklarowanymi homofobami, gotowymi skompromitować cały powiat w oczach Polski i Europy: https://archiwum.ryki.powiat.pl/aktualnosci/n,70753,powiat-rycki-wolny-od-ideologii-gender-i-lgbt.html?fbclid=IwAR3T-uTuZyFuvpBLmPzGPOL8g1W0wqDdzmfVEefwhnjA4bSx5aLH3na2dDA
Pisiory juz opowiadają jak to ich zasługa, bajkopisarze, ciemny naród kupi to , to najgorsze . nieudaczniki aż szkoda tych pieniędzy na ich rządy przypadły to pech dla kraju
"A co ma, do założenia firmy, twoja orientacja seksualna? To jest tylko twoja sprawa. Nikogo to pewnie nie obchodzi. " to sobie zobacz co gmina uchwaliła strefe itd
Niemożliwe.
Trwa pandemia. Rząd wprowadza restrykcje, obostrzenia. Każe zachować dystans, nosić maseczki. Tymczasem w szkole w Rykach organizuje się takie nic nie warte spotkania, zaprasza się wielu gości i naraża dzieci na styczność z wirusem... Brawa za bezmyślność. Jak widać są równi i równiejsi...
Byłam świadkiem jak 3 typów zwyzywala i oplulo dziewczynę w autobusie w Puławach tylko za to że miała kolorowy szalik. A pan stawiarski pyta się jaki prawa człowieka są łamane?
opluli bo dostali przyzwolenie takimi , uchwałami radnych itp akcjami rządu , ciemnocie dużo nie trzeba aby z manipulować ich umysły , tolerancja inność co cały czas za dużo na polskie umysły , Jednak nie pomogło wstąpienie do Unii na zachód , bogactwo jak sprowadzane samochody (na podwórkach po 4szt stoi) z tej złego gejowskiego zachodu , wyjazdy do pracy , itd
Powiat rycki w 2019 r. przyjął głosami swoich niedouczonych radnych bełkotliwą uchwałę wymierzoną w osoby LGBT: https://archiwum.ryki.powiat.pl/aktualnosci/n,70753,powiat-rycki-wolny-od-ideologii-gender-i-lgbt.html Tym samym radni złamali Konstytucję RP i traktaty unijne zakazujące m.in. dyskryminacji i wykluczania ze względu na orientację seksualną. Niech tych 13 homofobów wytłumaczy mieszkańcom powiatu, że przez ich głupotę, nieuctwo i partyjne lizusostwo powiat nie dostanie środków unijnych. O kompromitacji powiatu przez rozmodlonych homofobów w oczach Europy już nie wspomnę.
Tu jest lista radnych powiatu ryckiego, którzy w 2019 r. za namową Czarnka i fanatycznej sekty Ordo Iuris wciągneli powiat do strefy nienawiści: https://spryki.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//uchwala_x_40_19.pdf
Ideologia LGBTQ nie jest tożsama o osobami homoskesualnymi. Na pewno nie powinna być dopuszczalna w szkołach.
Dzięki za podanie tych nazwisk. Wyjechałem z Ryk ponad 20 lat temu, ale znam niektóre z tych osób. Wstyd mi tych znajomości.
@Bez demagogii "Ideologia LGBT" to bełkot wymyślony przez skrajną prawicę i kler w celu wykreowania nowego wroga i przykrycia skandali pedofilskich wśród klechów.
Oczywiście,że jest to ideologia, narzędzie lewactwa. Nie jestem klerykałem. Tylko obserwuje świat.
@Pochodzący ze wsi Podaj definicję "ideologii" i "lewactwa".
Dyskusja w necie, to nie jest robienie dysertacji.
@Pochodzący ze wsi Nawet na potrzeby dyskusji w necie trzeba wiedzieć, o czym rozmawiamy, bo definicji "ideologii" jest wiele. Ja przyjmuję, że ideologia jest zamknietym systemem, który udziela odpowiedzi na wszystkie istotne egzystencjalne pytania człowieka. W tym sensie ideologią jest np. katolicyzm, a nie prawa człowieka. "Lewactwo" w prasie prawicowo-klerykalnej to jak dla mnie wszystko, z czym nie zgadza się prawica i kler, chociażby prawa człowieka do niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną przez państwo, samorządy itd.
A kto kogo dyskryminuje? Przede wszystkim homoskesualiści nie chcą i nie potrzebują rozgłosu i waszej pomocy. To są normalni ludzie! Mnie oni nie przeszkadają. Ja to toleruję, nie dlaatego, że muszę. Nie oznacza to, że afirmuję. Ale to w ogóle jest ich sprawa. Próbuje się ich wykorzystywać do walki z katolikami. Nie do zakceptowanie jest, aby pewna mniejszośc (nie chodzi tutaj o orientację seksualną !!!) zachowywała się bezkarnie, agresywnie na ulicach miast,w kościołach. I tego większość polskiego społeczeństwa nie akceptuje. Żeby było jasne:nie należę do żadnej partii politycznej, ani nie jestem zdecydowanym zwolennikiem którejkolwiek partii. Oczywiście wychowałem się w Rodzinie katolickiej i nie będę zmieniał swoich poglądów na " nowoczesne". Demagogię próbuj uprawiać we własnym gronie.
Najpierw przeczytaj ten bełkot radnych, bo chyba nie wiesz, o czym jest mowa: https://spryki.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//uchwala_x_40_19.pdf
Tutaj jest skarga Rzecznika Praw Obywatelskich na ten gniot: https://bip.brpo.gov.pl/sites/default/files/Skarga%20RPO%20na%20uchwa%C5%82%C4%99%20Rady%20Powiatu%20Ryckiego%2C%207.03.2020.pdf
Nie będę czytał, brak mi czasu. Mam ciekawsze zajęcia. To zmieńcie sobie radnych ! Nie mam nic więcej do dodania.
To po co ludziom tutaj zawracasz d***??? "Nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem" - To takie pisiorskie i księżowskie...
Moja wyobraźnia nie ogarnia ile pis zmarnuje.
Ta uchwała to głos rozsądku radnych powiatu, który spełnia oczekiwania mieszkańców, którzy ich wybrali.
@Polski Polak Za ten "rozsądek" nieuków PiS-owsko-klerykalnych zapłacą wszyscy mieszkańcy powiatu. Instytucjonalna nienawiść wobec mniejszości słono kosztuje w UE.
wspólnego z nienawiścią do mniejszości? W którym miejscu tej uchwały to widać? Wykaż to, cytując. Pora ochłonąć z nienawiści do katolików i nie podkręcać atmosfery. Pokory trochę zdałoby sie, człowieku, "zachodnioeuropejsko wydeukowany" (oczywiście nie ciemnota?) Bez propagandy! Polska, w przeciwieństwie do krajów zachodniej Europy (Anglia, Niemcy, Hiszpania), nigdy nie penalizowała homoseksualistów.
@Co ta uchwała ma Kolejny "ciemiężony" katolik, który nie widzi nic złego w mieszaniu orientacji seksualnej z pornografią, aborcją i przestępstwami seksualnymi, czy w zohydzaniu praw mniejszości jako "niepatriotyczne zagrożenie dla rodzin i dzieci"...
Od rojeń prowincjonalnych radnych ze wschodu, których w stanie jest zmanipulować każdy rozwrzeszczany fundamentalista religijny, ważniejsze jest dla mnie stanowisko Rady Europy: https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/rada-europy-wzywa-polskie-samorzady-do-uchylenia-uchwal-przeciwko-ideologii-lgbt
Chyba absolwent WUML lub WNS, przy KC PZPR? Oczywiście ze "stolycy"?
@Ty od wątpliwości... Powalająca przenikliwość i siła argumentów. Powiedziałbym... normalnie jak u jakiegoś pisiorskiego radnego albo klechy...
Tu jest Polska i będziemy żyć według naszych reguł, zasad, kultury, tradycji .
Kto Ci dał prawo do mówienia innym, co jest polskie a co nie??? Homofobia i pogarda do mniejszości to nie cecha wszystkich Polaków, tylko zakompleksionej części społeczeństwa, która nigdy nie wyszła mentalnie z czasów feudalnych i kruchty. Na tej części żeruje PiS i kler katolicki.
Nie istnieją żadne strefy lgbt, to propaganda wymyślona przez aktywistę lgbt Staszewskiego. Uchwały były odnośnie czegoś innego. A UE sama łamie swoje prawo bo przyznanie środków na plan odbudowy miał być niezależny od niczego, a tymczasem sami nam narzucają swoją politykę, już mieszają się w światopogląd kulturowy, wartości, rugowanie religii na rzecz promowania ateizmu itp. A wraz z tym zadłużaniem, to poszczególne państwa będą je spłacać. Co dalej, może ataki zbrojne na państwa niezadowolone z obecnej polityki eurokołchozu, więzienie albo czapa dla przeciwników politycznych? To już było za minionego ustroju i pod panowaniem lewactwa w UE ma szansę powrócić.
Jeśli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy ZSRR a UE, to znaczy że ma umysł ameby.
Dzięki 13 radnym powiat rycki trafił do atlasu nienawiści.
Warto udać się do psychiatryka. Zacznij używać instrucji dla mózgu!
Rzecznika Praw Obywatelskich też wysyłasz do psychiatryka? https://bip.brpo.gov.pl/sites/default/files/Skarga%20RPO%20na%20uchwa%C5%82%C4%99%20Rady%20Powiatu%20Ryckiego%2C%207.03.2020.pdf
którą wykonali radni powiatów jest wzorem do naśladowania. Oby jak najwięcej czerwonych miejsc na mapie naszego pięknego kraju.
czerwony kolor to tylko ⅓ kraju. Będziemy dzielnie walczyć żeby mapa była cała na biało, a nasi zwierzchnicy w UE będą nas wspierać w dążeniu do Europy bez nienawiści.
@Dobra robota Nie sądzę, aby którykolwiek samorząd nawet pomyślał teraz o uchwaleniu takiego shitu jak w południowo-wschodniej Polsce. Ta czerwień jest jak wrzód dla całego kraju, a radni z czerwonów rejonów mają opinię niedouczonych i podatnych na manipulacje fundamentalistów.
@A jednak Tutaj nie potrzeba żadnych "zwierzchników". Wystarczy znać Konstytucję RP i traktaty UE, i to w podstawowym zakresie. Niestety do tej banalnej wiedzy 13 radnych powiatu ryckiego nie dorosło.
@ iacobus Od kiedy to Bodnar jest RPO? @Powiat rycki - powiat nienawiś Jeśli ktoś tego nie widzi, to ma klapki na oczach albo nie chce się przyznać do błędu. @A jednak Walczyć tak jak Szutowicz napadający na ludzi? Tak jak dewianci narzucający wszystkim swoje wartości, epatujący zgorszeniem na swoich marszach i profanujący mszę świętą i wartości moralne? To godło eurosojuzu?
@kokos, bystrzacho, Adam Bodnar był RPO od 2015 do 2021.
@kokos Określenie "eurokołchoz" jest o tyle debilne, że w UE nikt Polski nie trzyma na siłę. No ale rozwrzeszczana nacjonalistyczna ekstrema takich rzeczy nie pojmuje, albo udaje że nie pojmuje.
@kokos O jakich "wartościach moralnych" mówisz? O molestowaniu dzieci przez Jankowskiego, kryciu kolegów pedofili przez Rakoczego czy 15 mln Głódzia???
@ iacubus Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Ekstrema to była za Hitlera albo Stalina, ale co Ty możesz o tym wiedzieć, zapatrzony w lewacko-ateistyczne wartości eurokołchozu próbującego coraz śmielej regulować wszystkie aspekty życia mieszkańców państw członkowskich. Mówię o podstawowych wartościach moralnych deptanych w imię lewackiej rewolucji kulturowej, ale Ty tylko dostrzegasz jakieś tam grzeszki kilku przedstawicieli Kościoła, który jest przede wszystkim zgromadzeniem wiernych. https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/jedraszewski-o-ultimatum-unii-w-sprawie-stref-wolnych-od-lgbt/zwhnvv0,79cfc278
@kokos, nie ma co sobie zawracać głowy pachołkami eurokołchozu siejącymi dezinformacje jakoby radni z powiatów z uchwałą o lgbt, nienawidzili osób o odmiennej orientacji seksualnej. Zresztą z uchwałą czy bez, znakomita większość Polskiego społeczeństwa nie da sobie wejść z butami do życia społecznego z jakąś z chuja wody nie wartą ideologią mniejszości.
@kokos Gwałcenie dzieci, molestowanie kleryków i branie łapówek w zamian za urzędy kościelne to są w twoim "katolickim" sumieniu "jakieś tam grzeszki kilku przedstawicieli Kościoła"... Zaraz zwymiotuję.
@kokos Przezabawny jesteś. Akurat Jędraszewski jest najkomiczniejszy z polskich biskupów. To politycznie zdeklarowana PiS-owska diwa kochająca przebieranki, znana z tego, że broniła Paetza, który molestował kleryków, a jednocześnie plująca "katolicką miłością" pod adresem LGBT. Fajne macie "autorytety" moralne.
@ iacobus Szczerze nie wiem o co Ci chodzi. A w co ma się ubierać kapłan, jeśli nie w szaty liturgiczne? I po co ta prowokacja? brak Ci argumentów, to znowu powtarzasz starą śpiewkę? A Ty jakie masz autorytety moralne spośród ideologów waszego ustroju i rewolucji kulturowej? Strasznie jestem ciekaw.
@kokos Dla Ciebie kapłan w szatach liturgicznych, dla mnie dziadek w sukniach we wszystkich kolorach tęczy bredzący o... "tęczowej zarazie" i kryjący swojego przyjaciela Paetza, który był drapieżcą seksualnym w seminarium.
@ iacobus Podaj przykłady swoich autorytetów, bo umieram z ciekawości.
Sądzę, że warto to obejrzeć. Wiem, że ciebie nie muszę przekonywać. @jacobus i tak nie przyjmie tego do wiadomości. https://youtu.be/UkN4Xw9DoFg
@kokos, pewnie jest to niejaki Daniel Cohn-Bendit, propagujący naukę seksualną już w przedszkolu, zarówno w teorii jak i praktyce.
@kokos Po pierwsze to nie jest miejsce na opowiadanie o moich autorytetach. Po drugie moje autorytety to nie Twoja sprawa.
@kokos: Nie wiem dlaczego poprzedni post nie trafił , jako opowiedź dla ciebie.
@ iacobus A dlaczego? Wstydzisz się swoich autorytetów? Jakoś nie przeszkadza Ci szydzić z autorytetów innych. Osoby należące do Twoich autorytetów też się tak zachowują?
@kokos Fiksacja na "autorytetach" może źle się skończyć.
@ iacobus Twoich czy moich? Czy ogólnie?
jakichkolwiek
Co to za autorytety, że nie wolno o nich pisać? Czyżby ... Lenin?
A może Soros?
Pan Soros to jedna z ciekawyszych osobowowości współczesnego świata. Bardzo wpływowy filantrop i zmora nacjonalistów wszelkiej maści. Sam fakt jak bardzo jest znienawidzony przez Orbana i jego wstrętną partię rodzi u mnie dużą sympatię do tego człowieka.
Już wiadomo, kto jest tym autorytetem. Można było się tago spodziewać. Bez komentarza.
@ iacobus Żyd-filantrop? A to Ci dopiero. ;) Chyba dla swoich albo wynagradzanych przez niego sprzedawczyków, którzy gotowi są kogoś zgnoić bez mrugnięcia okiem. Tak, jest zmorą ale dla współczesnego świata, bo ze swoimi pobratymcami knuje, żeby tego zła było więcej na świecie. Tylko psychopata mógłby darzyć takiego osobnika sympatią.
@kokos Teraz to już wyrzygałeś coś obrzydliwego, katoliku.
@ iacobus Tak, wiem że na łożu śmierci będziesz płakał i prosił o księdza, tak jak wielu zatwardziałych grzeszników. Prawda cię wyzwoli.
@kokos Skąd ta pewność, co będę robił tuż przed śmiercią i dlaczego miałbym potrzebować akurat klechy??? Twoje wpisy są tylko dowodem na to, że indoktrynacja kościelna może nieźle zryć beret.
@ iacobus Wielu przed Tobą tak się zapierało Boga, że w chwili śmierci panikowali i prosili o księdza. Za to Twoja osoba jest doskonałym przykładem jak można zostać ofiarą marksizmu kulturowego.
@kokos Kompletnie nie rozumiem, co ma Bóg tu do rzeczy. Bóg to nie kler katolicki to po pierwsze i jeśli mylisz krytykę zakłamanej instytucji z krytyką Boga, to Twój problem. Po drugie, to czy boisz się śmierci czy nie nie zależy od wiary w jakiegokolwiek Boga. Mnie osobiście wizja Boga, którego niby reprezentują Jędraszewski czy Głódź przeraża i nie chciałbym mieć z nim nigdy do czynienia.
Pewnie jesteś jeszcze w miarę młody. Przynajmniej pomyśl, jeśli to potrafisz. Przejdź się na cmentarz w Rykach.Tam sobaczysz krzyże na grobach wielu zagorzałych wrogów Kościoła za życia. Szczególnie takie zachowanie było widzoczne za Gomułki. Pogrzeby też mieli kościelne. Jaruzelski i inni jemu podobni, też prosili o ostatnią rozmowę z księdzem. W 2014 roku był jego pogrzeb w Kościele, z wielką pompą zresztą. @jacobus, poglądy swoja drogą, masz do tego prawo, ąle trochę mniej buty i więcej pokory. Nikt nie namawia cię do wiary w Boga, czy chodzenia do Kościoła, ale nie pluj na sprawy święte dla innych Polaków. Zwłaszcza, że dużo piszesz o tolerancji.Wbrew temu co piszesz, to Polacy i tak są bardzo tolerancyjni i cierpliwi. Pewnie do czasu. Tolerancja, nie oznacza ulegania działaniom "tęczowej: rewolucji". Nie musisz mi odpisywać, tylko przemyśl.
@Pochodzący ze wsi Dlaczego akurat w Rykach? Na świecie jest pełno cmentarzy i pochowani są tam wyznawcy różnych religii, agnostycy, ateiści itd., a każda śmierć jest indywidualnym subiektywnym doświadczeniem jednostki. I wytłumacz mi, jakim cudem krytyka zakłamanego kleru oraz stanowcze domaganie się przestrzegania Konstytucji RP i traktatów UE to plucie na "sprawy święte dla innych Polaków"? Co to mówi o "innych Polakach"?
@Pochodzący ze wsi Przeczytaj jednak uważnie zanim zaczniesz oskarżać kogokolwiek o "pluciu na świętości": https://spryki.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//uchwala_x_40_19.pdf https://bip.brpo.gov.pl/sites/default/files/Skarga%20RPO%20na%20uchwa%C5%82%C4%99%20Rady%20Powiatu%20Ryckiego%2C%207.03.2020.pdf
@ iacobus A Ty o jakim Bogu piszesz? Bo Bóg nie lubi dewiantów i ateistów, ludzi odmiennej wiary. Będziesz miał do czynienia z Bogiem, jak każdy na Sądzie Ostatecznym. Od tego nie ma odwrotu. Nikt Ci nie każe iść na cmentarz rycki, to był przykład odnośnie omawianej sprawy. A Ty wymyślasz jakieś bzdury, bo nie potrafisz się odnieść do argumentów swojego przedmówcy. Plucie na święte sprawy Polaków, to profanacja św. sakramentów, mszy św, ataki na Kościół katolicki w Polsce, promowanie aborcji przez społeczność lgbt. @ Pochodzący ze wsi Tolerancja w/g środowisk lgbt to uleganie ich żądaniom, a ze swojej strony proponują niekończącą się agresję na wszystkich, którzy nie akceptują ich poglądów.
@kokos Kim są wg Twojego Boga "dewianci"??? Oczywiście ci ludzie, których Ty i Twoi biskupi tak określicie. Np. osoby LGBT, ale niekoniecznie biskupi molestujący kleryków i tuszujący pedofilię wśród księży... Nie wierzę w takiego boga.
Dlaczego w Rykach? Bo Ryki trochę znam.Pamiętam niektórych z Ryk ,którzy wieszali psy na Kościele,a potem prosili,aby zawołać im księdza przed śmiercią, Od kiedy w Konstytucji jest 256 płci i małżeństwa "On z-onym", "Ona z Oną".Przeczytaj dobrze Konstytucję, zanim na nią się powołasz następnym razem.Krytyka kleru mnie nie razi, jeśli na to zasłużą. Razi mnie plucie itwoja pogarda dla katolików. Nie widzę sensu kontynuowania dalej tej dyskusji. Ty mnie w żaden sposób nie jesteś w stanie przekonać. Jesteś zbyt agresywny w swoim pisactwie.Tak się dzieję gdy ktoś jest bezradny w dyskusji. Nie masz żadnych sensownych argumentów.
Nawet nie zajrzałeś do skargi RPO na bełkot radnych, a zarzucasz mi brak sensowncyh argumentów. Poniżej specjalnie dla Ciebie najważniejsze zarzuty RPO wobec uchwały rady powiatu ryckiego:
naruszenie art. 32 ust. 1 i 2 Konstytucji RP w zw. z art. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, poprzez dyskryminację ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową, polegającą na wykluczeniu ze wspólnoty samorządowej jej mieszkańców identyfikujących się jako lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe (w skrócie „LGBT”);
naruszenie art. 30 w zw. z art. 47 w zw. z art. 32 ust. 2 Konstytucji RP i art. 54 ust. 1 w zw. z art. 32 ust. 2 Konstytucji RP oraz art. 8 w zw. z art. 14 i art. 10 w zw. z art. 14 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (sporządzonej w Rzymie dnia 4 listopada 1950 r., Dz.U. z 1993 r. poz. 61.284; dalej jako: „Europejska Konwencja Praw Człowieka” lub „EKPCz”), poprzez bezprawną ingerencję w wolności i prawa osób nieheteronormatywnych i transpłciowych, polegającą na naruszeniu ich godności, a także ograniczeniu prawa do życia prywatnego w zgodzie ze swoją orientacją seksualną i tożsamością oraz ekspresji tych cech, a w konsekwencji dyskryminację ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową;
naruszenie art. 21 ust. 1 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (Dz. Urz. UE z 2016 r., C 202, s. 1, dalej jako: „TFUE”), poprzez ograniczenie swobody przemieszczania się i pobytu na terytorium państw członkowskich polegające na nieuzasadnionym zniechęceniu obywateli UE, którzy identyfikują się jako osoby LGBT lub wyznają światopogląd inny niż ten narzucony przez uchwałę, do przebywania w powiecie ryckim oraz związane z nim naruszenie art. 7, art. 11 ust. 1, art. 21 ust. 1 i art. 45 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej (Dz. Urz. UE z 2016 r., C 202, dalej jako „KPP” lub „Karta”), poprzez naruszenie prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego, wolności wypowiedzi oraz zakazu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.
Mam pogardę do "katolickich" radnych, którzy zamiast działać dla dobra mieszkańców powiatu dzielą ich na lepszy i gorszy sort w imię swojej religii, łamiąc podstawowe prawa konstytucyjne. Mam pogardę do "katolików", którzy biją brawa Jędraszewskiemu za nazywanie ludzi "tęczową zarazą", a nie rozliczają go za krycie kolegi po fachu Peatza, który molestował kleryków.
@ iacobus Konstytucja RP powstała w czasach, kiedy nikt nie słyszał o więcej niż 2 płciach, definiuje rodzinę jako związek kobiety i mężczyzny i odwołuje się do wartości chrześcijańskich. A to Bodnar powinien wiedzieć, a nie stosować jakieś lewackie próby zniekształcania rzeczywistości. A jakie chrześcijańskie wartości wyznaje lesba Lempart, która sama nie może mieć dzieci, a walczy o aborcję każąca wyp.. swoim przeciwnikom, czy dewiant Szutowicz niszczący cudzą własność, bijący Bogu winnych ludzi, to chyba się nigdy nie dowiem. PS. Mam nadzieję, że ryccy radni zachowają się podobnie jak puławscy, którzy byli za pozostawieniem treści uchwały.
@kokos Chcesz pouczać Bodnara ze swoimi obsesjami nt. "lewactwa"? Nie ośmieszaj się...
@ iacobus Fakt. Pouczać lewaka nt lewactwa nie można, bo lewak o lewactwie wie wszystko lepiej.
@kokos Jeśli Adam Bodnar jest "lewakiem", to szacunek dla "lewactwa"!
Mniejsza o Bodnara. Nie bardzo wiem kim on jest. Jestem zdecydowanie przecoiwny, aby jacyś edukatorzy seksualn mieli wpływ na wychowanie moich wnuków. Od tego są Rodzice! Nie pozwólmy, aby była rozbijana Rodzina. Panie @Jacobus, czy ma Pan dzieci?
@Dziadek A co jeśli Pana wnuczek/wnuczka okaże się gejem/lesbijką/osobą biseksualną/osobą transpłciową (czyli LGBT)??? Od radnego PiS-iora dowie się, że jest ideologią, od klechy - że "tęczową zarazą", od @kokosa i jemu podobnych - że "dewiantem". Tylko od edukatora dowie się, że jest zdrowym normalnym człowiekiem zgodnie z aktualnym stanem wiedzy naukowej: https://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o-orientacji-homoseksualnej
@Dziadek Rodzinę niszczy homofobia rodziców, rodzeństwa, dziadków itd!
@iacobus Dopóki będzie wychowywane w/g właściwych wzorców i zasad to nie zostanie. Bo to nie płeć tylko stan umysłu. Rodzinę niszczy lewactwo, które chciałoby, żeby dziecko wychowywały dwie mamusie, tatusiów, osoby o niesprecyzowanej płci. I wtłaczały im do głów różne głupoty celem zniszczenia ich psychiki, niewinności, wystawiały je na żer różnych zboków albo same w tym uczestniczyły. To jest ten szatański cel, wywrócić ten system wartości do góry nogami.
@kokos masz rojenia chłopie... normalnie jak jakiś... biskup czy dewota w stylu Sobeckiej albo starego Dudy
@kokos A co jeśli dziecko nijak nie przystaje do Twoich "właściwych wzorców". Będziesz mu też mówić, że jest "dewiantem"???... Skończy się tym, że gdy dorośnie, nie będzie chciało mieć z Tobą nic wspólnego. Tak homofobia niszczy rodziny.
Co tam Rzecznik Praw Obywatela... co tam Polskie Towarzystwo Seksuologiczne... zakuty łeb wie swoje i basta. To by było śmieszne, gdyby tacy ludzie nie pchali się do rządzenia i nie próbowali urządzać innym życie...
Pchacie się do rządzenia. Robicie ludziom wodę z mózgu. Żyjcie sobie we własnym gronie. Dajcie nam normalnie żyć i nie narzucajcie swoiich obyczajów.
Tępe łby rządzą i nie darują niezależnym sędziom, prokuratorom, artystom, mediom... Jesteśmy już prawnie poza UE. Płacimy gigantyczne kary za niewykonywanie wyroków TSUE, a tępe łby wrzeszczą o "okupacji brukselskiej".
Wielu celebrytów wykrzykiwało, że chcą wyjechać z tego "ciemnogrodu ". Jakoś zostali. Ciekawe, gdzie żyliby jak "pączki w maśle", gdyby nie zostali w tej "zacofanej" Polsce ? Na tak zwanym zachodzie, to na pewno większość z nich nie miała by żadnych szans utrzymania się . Żyją sobie na koszt tych, poniżanych przez nich, ludzi. Niektórzy (pewnie dla uciszenia jęków ) zostali spore wsparcie od ministra kultury. Nadal uprawiają swoje chałtury. Czasami któreś z nich "wychyli" za dużo.I wtedy też jest wycie, że ktoś się na nich uwzina. Kiedyś powiedział jeden z nich,że im celebrytom, wolno więcej. Więc, tutaj,z celebrytami, to zły przykład, panie @jacobus.
O jakich celebrytach mówisz??? "Żyją sobie na koszt tych, poniżanych przez nich, ludzi" - to do klechów pasuje, ale nie nazywałbym ich od razu celebrytami.
@jacobus.Masz obsesję na punkcie klechów. Może warto zająć się czymś pożytecznym. Czas leci,życie ucieka.A ty pewnie niewiele w życiu nie osiągnąłeś. Znowu,swoje niepowodzenia życiowe zwalisz na homofobów, klechów, dziadków. Oj biedny ty jesteś, biedny!
Obsesję na punkcie urojonych ideologii mają klechy i fanatycy, a cyniczni politycy to wykorzystują. Radni powiatu ryckiego dali się tym ubabrać, kompletnie nie przewidując konsekwencji. One już są: powiat trafił do atlasu nienawiści, a środki unijne zostaną prawdopodobnie wstrzymane. Wyjaśnienie, dlaczego radni złamali prawo jest w skardze RPO, którą tu przytaczam. Jestem pewien, że sąd administracyjny uwzględni argumenty RPO. Niestety Ty zamiast odnieść do moich argumentów robisz jakieś wycieczki osobiste, mimo że mnie kompletnie nie znasz.
@iacobus On mówi o plujących na Polskę Stuhrach, Jandzie, Gretkowskiej i innych niezadowolonych z rządów PISu, bo chcieliby żeby było tak jak było. @No właśnie To wy dajcie ludziom żyć, a nie bez przerwy ramię w ramię z lewactwem wymuszacie w przestrzeni publicznej akceptację dla waszego zachowania. Tylko dajcie i dajcie, wymagacie ciągłych ustępstw, a inni mają się podporządkować. A ze swojej strony macie tylko fizyczną i słowną agresję w stylu gwiazdek w nicku innego forumowicza. Jesteście żałośni.
"Tylko dajcie i dajcie, wymagacie ciągłych ustępstw" - modus operandi klechów w Polsce.
@jacobus. Nie jesteś żadnym moim wrogiem. Masz inne poglądy.Twoja sprawa i twoje prawo. Musisz jednak zaakceptować poglądy innych. Na tym polega demokracja i bycie zwykłym człowiekiem. Ważne jest, abyśmy szanowali się nawzajem, mimo różnic. Polska nie jest krajem homofobów , czy "ciemnogrodem". Polakom nie przeszkadza orientacja seksualna innych. Problemem jest częsta agresja słowna, nawet fizyczna, w stosunku do inaczej myślących, niż demonstrujący. Ludzie nie chcą, gdy im coś się narzuca,niezależnie kto to robi.Jest to naturalne. Ja do Ciebie nie mam osobiście nic.Ale warto trochę zluzować. Życzę Ci przede wszystkim zdrowia.
Poglądy innych mogę zaakceptować, pod warunkiem że wynikające z nich działania nie naruszają praw innych. Demokracja polega na poszanowaniu poglądów innych w ramach przewidzianych przez konstytucję i przyjęte konwencje międzynarodowe. W skardze RPO masz wyjaśnienie, dlaczego radni powiatu ryckiego złamali prawo. Zresztą to tutaj najdobitniej widać, że powiat rycki reprezentują ludzie homofobiczni nie znający konstytucji, nie mówiąc już o europejskiej konwencji praw człowieka. Co do agresji słownej, masz przykład choćby Jędraszewskiego, który nazwał ludzi "tęczową zarazą" i nie spotkało go za to potępienie ze strony innych biskupów.
https://oko.press/swietokrzyskie-wycofuje-sie-z-uchwaly-anty-lgbt/ Świętokrzyskie pod groźbą utraty środków unijnych już wycofało się z homofobicznego bełkotu. Czekam na Lubelskie i pozostałe województwa z atlasu nienawiści.
@iacobus Jakoś RPO nie przejawiał szczególnego zainteresowania, kiedy dewianci profanowali św sakramenty, Mszę św, niszczyli pomniki, tylko wtedy kiedy dewiantom działa się krzywda. RPO ma być rzecznikiem wszystkich Polaków, a nie tylko lewej strony. To jest właśnie jeden wielki szantaż z tymi środkami UE, nakładają kary, grożą, że nie dadzą nam ani euro i jednocześnie kuszą nas pieniędzmi, żebyśmy wyzbyli się swoich wartości i ulegli złym podszeptom. Jak się ma jakieś nazwanie rzeczy po imieniu przez Jędraszewskiego do przekleństw typu, je... pis albo lempartowego wyp... ? Mam nadzieję, że lubelskie da odpór tej zakłamanej ideologii demoralizacji dzieci.
@kokos "wasze wartości", czyli m.in. homofobia i nazywanie zdrowych ludzi "dewiantami" nie są wartościami wszystkich Polaków i Europejczyków.
@kokos o jakim zniszczonym pomniku mówisz? Pedofila Jankowskiego? Sam bym zniszczył...
Jedyne wyjście dla skompromitowanych 13 radnych powiatu ryckiego to uchylenie bełkotliwej uchwały i przeproszenie mieszkańców powiatu, że dali się zmanipulować fundamentalistom. Pierwsze przykłady idą z rady sejmiku wojewódzkiego: https://www.nowytydzien.pl/ewa-jaszczuk-bije-sie-w-piers/
O czym ty piszesz? Ja, po dyplomie WSNS przy KC, kompletnie tego jarzę.Pomóż mi to rozkminić. Proponuję, abyś napisał jakąś pracę naukową i uzupełnisz to co miałeś napisać po kropkach.......
Na początek przeczytaj to co w 2019 r. wysmażyła rada powiatu ryckiego: https://spryki.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//uchwala_x_40_19.pdf
A potem to co ma do powiedzenia w tym temacie RPO: https://bip.brpo.gov.pl/sites/default/files/Skarga%20RPO%20na%20uchwa%C5%82%C4%99%20Rady%20Powiatu%20Ryckiego%2C%207.03.2020.pdf
@iacobus Wyznaje wartości zgodne z Pismem Św. Tam nic nie ma napisanego odnośnie wychwalania ludzi, którzy odwrócili się od Boga. A z przegniłego ateizmem i laickością zachodu nie musimy nic małpować, mamy własne wartości i wzorce moralne. I byś trafił do pierdla za zniszczenie pomnika. Widzę, że Tobie bardzo imponuje takie postępowanie. Tylko to wam w głowie, niszczyć wszystko, bić ludzi. Wątpię, żeby rodzice Cię tak wychowali, chyba że byłeś oporny. Uległeś jakieś manipulacji i jak bezwolna kukła powtarzasz te brednie, które ze zdrowym rozsądkiem nie mają nic wspólnego. @Przeproście i ... Przeproście za wyzywanie i bicie ludzi, niszczenie mienia, epatowanie zgorszeniem na waszych paradach, demoralizację dzieci, młodzieży, przymusowe wyznawanie waszych chorych przekonań itp Fundamentalistów możesz poznać w jakimś kraju arabskim. W mig wybiją ci z głowy twoje chore teorie.
Powtarzam, ja w Twojego psychopatycznego boga nie wierzę. I nie obchodzi mnie, co ty sobie tam wyczytasz w Piśmie Św.
Wiem, marzy Ci się, aby tak jak islamiści zmuszać "niewiernych" przemocą do uznawania jedynej słusznej "prawdy".
@iacobus To się marzy dewiantom i ich politycznym promotorom, żeby wszyscy bezwarunkowo zaakceptowali ich ideologię, bo inaczej nie dostaną funduszy UE, nałoży się na nich kary, będą atakowani słownie i fizycznie itp.
Masz problem, bo prawa ludzi których nazywasz "dewiantami" czyli prawa człowieka są zapisane w konstytucji RP oraz traktatach UE. Jeśli jakiś samorząd dyskryminuje kogokolwiek, to znaczy że łamie prawo, więc nie dostaje funduszy ze wspólnej kasy. Nie można finansować samorządu, który łamie prawo.
@jacobus: Zwolnij poziom nienawiści (hate level),buty (arrogance level), pogardy(contemp level) -amigo. Bóg nierychliwy.......
To chyba do @kokosa... On bredzi o "dewiantach"...
@jacobus: Przecież, to ty nazywasz Boga "psychopatycznym". @kokos tego nie robi.Przed tobą,wielu bardziej zatwardziałym rura miękła, gdy było bliżej końca. Przemyśl to dobrze. Może jeszcze coś z ciebie wyrośnie. Mniej emocji wkładaj w swoje wypowiedzi. Więcej rozumu. Życie jest pełne różnych niespodzianek.Jestem pewien, że twój następny wpis także będzie z wykorzystaniem do maksimum twojej propagandy, pogardy , itp. To na zwykłych Polaków(niekoniecnie katolików) nie działa.Wiem o tym.Rozmawiam z różnymi Polakami,czasami z obcokrajowcami.Ludzie chcą mieć spokój i nie interesuje ich wasze budowanie "nowego świata i człowieka".
Bóg @kokosa jest jak dla mnie psychopatyczny. Można to wyczytać z jego wpisów. Nadal nie odniosłeś się do tekstu RPO, tylko mówisz mi, co Polacy lubią a czego nie i straszysz mnie swoim bogiem... Czy Ty jesteś wszystkimi Polakami???
@ Jacobus: Ja cię nikim nie straszę. Boję się też twoich bogów. Dyskutować z tobę nie sposób. Nie masz żadnych sensownych wrgumentów. Powtarzasz, w koło, jak to w Polsce prześladowani są homoseksualiści. Myśilsz, że ci ktoś uwierzy? A pisz sobie.Tylko daj ludziom żyć normalnie.
W kwestii dyskryminacji LGBT ja nic innego nie piszę niż to co uważa RPO i KE. Jeśli nie rozumiesz, prostej rzeczy, że ogłaszanie powiatu "wolnym od ideologii LGBT" jest dyskryminujące i wbrew konstytucji RP i traktatom UE, to nic nie poradzę. Równie dobrze radni mogą pisać o "ideologii" łysych, piegowatych, rudych, leworęcznych itd. i tak samo będzie to głupie i dyskryminujące.
@Jacobus: Odpowiedż tylko na 1 pytanie(nie więcej!): Dlaczego RPO nie reagował w ogóle na profanację kościołów,ołtarzy, mszy świętej, napady fizyczne na księży, przez uczestników marszów LGBT, uczestniczki strajku kobiet? Słucham.Tylko nie wstawiaj żadnych bocznych tematów.
RPO jest od i interweniowania, gdy dzieje się krzywda na styku obywatel-aparat państwa, a nie między obywatelami. Od tego jest policja, prokuratura itd.
Właśnie aparat państwa, w tych przypadkach nie reagował. Pewnie mieli zabronione? Bali się reakcji EU? To nie jest tylko sprawa pomiędzy obywatelami.To jest bardzo poważna sprawa obywatelska.To jest tylko twoja prywatna interpretacja. Próbujesz się wymigać od odpowiedzi. Nie traktuj mnie jak matoła.
Odpowiedziałem Ci na pytanie. Nie moja wina, że nie rozumiesz, na czym polega funkcja RPO. Jeżeli PiS-iorski aparat państwa nie reagował ws. rzekomych profanacji, to znaczy że takich nie było. Naprawdę uważasz, że UE miałaby zabronić interwencji ws. jakichś profanacji, a PiS miałby się tego posłuchać??? Co to czytasz, oglądasz??? Ludzie, mo takich bzdur to nawet TVPiS nie podaje...
@iacobus W Konstytucji są zapisane prawa 2 płci, a nie prawa ponad 2 płci. A jak można mówić o ludziach, którzy niszczą czyjąś własność, biją ludzi, profanują św. sakramenty, Mszę św., sieją przemoc i zgorszenie i co najgorsze usprawiedliwiają tego typu zachowanie. Bóg nie jest mój, tylko wszystkich ludzi. Tylko niektórzy nie potrafią się dostosować do obowiązujących reguł zapisanych m.in. w Piśmie Św., bo źle pojmują szeroko rozumianą wolność jako hasło pewnego showmana "róbta co chceta".
Boże, co za bełkot. W konstytucji nie ma czegoś takiego jak "prawa płci", tylko prawa człowieka i obywatela.
Przecież Ci Bóg nie pasuje, to dlaczego się do niego odwołujesz? Obywatele są obu płci, a nie ponad 2 płci. Czytaj ze zrozumieniem.
W sytuacjach, gdy im się wyrwie lub zagrożenia odwołują się do Boga. Żadne zaskoczenie. Tylko niech nie plują i nie profanują.
@kokos ale już Ci mówiłem, że nie wierzę w Twojego homofobicznego boga, więc po co się rzucasz?
W przypadku aresztowania tego Szutowicza tak było. Jak go zamknęli rozległo się wycie lewactwa, że jak to zamykają go do celi z mężczyznami. A ten obojniak(?) nagle przypomniał sobie że chce się spotkać z papieżem.
Nie lubię takich dyskusji. Ale niech sobie żyją spokojnie i innym pozwalają spokojnie żyć. Mnie, homoseksualiści nie przeszkadzają. Myślę, że większość homoseksualistów, to ludzie spokojni i nie chcą rozgłosu. Są wykorzystywani przez inne grupy do walki o "nowy" świat" lub o kasę. Metody tej walki są bezwględne, niestety. Mamy prawo bronić się. Oczywiście w ramach prawa.
@zwykły obserwator Ty jesteś zwykłym hipokrytą co to pławi się w swojej rzekomej otwartości i przecież "nie ma nic przeciwko pedałom", byle mu tylko nie krzyczeli, że chcą jakichś praw...
PiS-owskie nieuki wyrzekły się swoich urojonych "wartości", bo ... zagrożone były pieniądze z "lewackiej" unii. Cyrk na kółkach. Czekam aż ich koledzy i koleżanki z rady powiatu ryckiego zrobią to samo: https://oko.press/porazka-pis-radni-krzyczeli-o-nauce-masturbacji-ale-uchwaly-anty-lgbt-upadly/
@iacobus jak się wyrażasz o osobach nieheteronormatywnych hipokryto. Ale masz rację im nie należą się żadne prawa ponad te, które teraz mają. A lewacki portal oko.press nie jest tu jakąś wyrocznią wiedzy. Niektóre powiaty uchyliły uchwałę, a niektóre nieco zmieniły treść. To nie wina radnych, tylko szantażu UE, która miała przekazać fundusze w oparciu o ten plan odbudowy, a potem uciekła się do szantażu.
@kokos Walczysz z wiedzą jak typowy PiS-ior i mylisz podstawowe pojęcia. Tutaj nie chodzi tylko o plan odbudowy, a o jakiekolwiek środki unijne dla samorządów, które swoimi ohydnymi uchwałami złamały traktaty UE. Łamiesz traktaty (zasady klubu) - nie dostajesz pieniędzy (wspólnych dla całego klubu). Jakoś reszta krajów UE nie ma problemu, aby to ogarnąć.
Ja nie nazywam tych ludzi, tak jak to ty zrobiłeś. Dziwne, że algorytmy to przepuszczają. Nie jestem hipokrytą. Tolerancja dla homoseksualizmu nie oznacza jego afirmacji. Niech sobie żyją, ale niech nie narzucają mi swoich zwyczajów i niech nie niszczą, nie profanują rzeczy dla mnie świętych. Niech nie zachowują się agresywnie w stosunku do katolików, na przykład, starszych ludzi wychodzących z kościoła. Jeśli potrzebujesz potwierdzenia, to mogę umieścić krótkie filmiki z YT, pokazujące zachowanie grup LDBTQ, podczas różnych marszów.. Ja nie ulegam lewackiej ideologii. Nie widzę żadnych powodów, aby to czynić w przyszłości. Proste?
@niepusior ja nie ulegam rojeniom ludzi wrzeszczących na prawo i lewo o "urażonych uczuciach religijnych katolików" i "ataku na tradycyjne wartości", jednocześnie nie mając najmniejszego pojęcia, czym jest przesłanie Jezusa.
@iacobus Nie popieram PISu, tylko aktualna ich polityka w tym zakresie mi się podoba. Co jest ohydnego w tych uchwałach? Posiadanie swoich poglądów na narzuconą indoktrynację homoseksualistów i innych zmiennopłciowców. UE wykracza przed swoje prawa, nie może narzucać odgórnie światopodlądu innym krajom. Tobie się marzy owczy spęd jak w ZSRR, gdzie o wszystkim decydowała partia.
@kokos ohydne jest to, że ludzie którzy zostali wybrani do pracy dla dobra wspólnego i dostają za to nasze pieniądze, wystąpili przeciw części społeczności, bredząc o "normalnej rodzinie" i " tradycyjnych wartościach"
Takie są tam prawa, że zaatakowali Polskę odnośnie tej kopalni Turów, a w Czechach i w Niemczech działa kilka kopalni i jakoś UE się tym nie zainteresowała odnośnie wpływu tych kopalni na środowisko naturalne. Bo w Czechach jest kampania wyborcza i to nakręcili, żeby mieć poparcie. A w UE wiele państw nie wykonało wyroków TSUE i jakoś to przeszło do porządku dziennego.
@kokos Bredzisz
Już myślałem że łRyki dostanu 2miljardy;) ? No śmiech, artykuł wprowadza w błund. Ryki to sobie mogą dyskutować jak kasę wywalać na dziwaczne , zbędne inwestycje, jeszcze pisiory wymyślą port lotniczy, a nad Wisłą port rzeczny;) .... ciekawe kto będzie długi spłacał, no bo nie mochery....
„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)
To w obronie homoseksualistów? Poczytaj uważniej Pismo Św., to będziesz wiedzieć do czego odnosi się ten cytat. List do Rzymian 1, 26-27: "Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie".
@kokos hahaha... Bóg wydający na pastwę pragnień to jednak psychopatyczna figura. Gdzie tu nieskończona miłość???
@iacobus A co do tego ma Bóg? Każdy ma wolną wolę, tylko sztuką jest korzystanie z wolności z zgodnie z przykazaniami, a nie wyznawanie zasady "róbta co chceta".
@kokos więc zacznij sam stosować przykazania i odczep się od ludzi
@kokos Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych (Mk 12, 29-31).
@kokos Ja Tobie i 13 rozmodlonym homofobom z rady powiatu ryckiego nawet nie każę kochać bliźniego, ja chcę abyście się wszyscy raz na zawsze odp..przyli od bliźnich LGBT.
Dlaczego, jeśli ktoś jest katolofobem, takim ja ty, ma prawo pouczać "tak zwanego homofoba" i oczekiwać akceptacji dla homoseksualistów? Tam lokalnie, to pewnie uchodzisz za wielece uczonego, geniusza.
Wojnę rozpętali "katoliccy" radni powiatu, motywując łamanie prawa i dyskryminację swoją wiarą i "tradycyjnymi wartościami". W efekcie skompromitowali i swoją wiarę i cały powiat.
Ateista/satanista tłumaczy chrześcijanom jak mają się zachowywać. Hipokryzja do n-tej potęgi.
Lol
Swoją głupotą nikomu tu nie zaimponujesz.
Tak to wygląda z tymi "obrażanymi" katolikami...
Te rysuneczki, to zostaw dla takich, jak ty! To jest potwarz i oszczerstwo. A gdzie prawdziwe dowody?
@iacobus Tolerancja osób spod znaku lgbt jest taka, że wymagają żeby ich szanować, a sami nie mają szacunku dla innych ludzi, którzy im nie pasują.
@kokos": Ten @jacobus, to jest typowy nawiedzony troll. Bawi się wkurzaniem innych i to jest widoczne. Usilnie chce zaistnieć. Może nawet jakieś szkoły pokończył. Teraz, to żaden problem, w czasach, gdy wszyscy przechodzą o następnej klasy. A może będzie pisał doktorat na temat :"Wpływ księżyca na rozwój dorożkarstwa w Kongo"? Ale w życiu, raczej nic nie osiągnął. Stąd też takie jego zachowanie. Widać, że obsesyjnie nienawidzi Kościoła i ma swoich bogów (jego prawo).Dla nich główny bóg, to mamona. Takie postawy zwykle wynosi się z domu. Pamiętam,gdy chodziłem do podstawówki, to byli tacy, którzy wyśmiewali się z nas, że chodzimy na lekcje religii, przy plebanii. Ich rodzice byli partyjniakami. Niektórzy z dzieci partyjniaków, jednak byli normalni.
Gdyby ktoś nie wiedział, w jaki sposób PiS-owscy radni są w stanie terroryzować resztę społeczeństwa swoim "katolicyzmem": https://www.youtube.com/watch?v=-VQRgD6gz1k
mieszkam tu w tym terenie mam ciut kapitału i jestem gejem jak mam tu założyć firme ????sami sobie odpowiedzcie !.
A co ma, do założenia firmy, twoja orientacja seksualna? To jest tylko twoja sprawa. Nikogo to pewnie nie obchodzi.
@g Nie inwestuj w powiecie, w którym radni są zdeklarowanymi homofobami, gotowymi skompromitować cały powiat w oczach Polski i Europy: https://archiwum.ryki.powiat.pl/aktualnosci/n,70753,powiat-rycki-wolny-od-ideologii-gender-i-lgbt.html?fbclid=IwAR3T-uTuZyFuvpBLmPzGPOL8g1W0wqDdzmfVEefwhnjA4bSx5aLH3na2dDA