Trwają przygotowania do budowy sali gimnastycznej przy szkole w Moszczance. Gotowy jest już projekt
Pod koniec kwietnia gmina złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie inwestycji w ramach programu "Sportowa Polska". Oprócz sali zaplanowano zaplecze sanitarno-magazynowe oraz łącznik do budynku szkoły. Z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej gmina chce pozyskać ponad 1,3 mln zł, czyli połowę potrzebnych środków. Według szacunków inwestycja może kosztować blisko 2,7 mln zł. - Za 2-3 miesiące powinniśmy wiedzieć, czy otrzymamy dofinansowanie. Mam nadzieję, że odpowiedź będzie pozytywna. Wtedy budowę wpiszemy do przyszłorocznego budżetu i z początkiem roku będzie mogła ruszyć realizacja - mówi burmistrz Jarosław Żaczek.
Oprócz budowy inwestycja przewiduje wyposażenie. Sala gimnastyczna będzie miała wymiary 24 x 12 metrów. Zaprojektowana jest sala ćwiczeń korekcyjnych, pokój dla nauczyciela w-f z zapleczem sanitarnym, pomieszczenie na sprzęt sportowy oraz magazyn.
Więcej o inwestycji przeczytacie w najnowszym numerze "Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze